AKTUÁLNE: Nepodarí sa to ani tento rok. Veľtrh IFA 2021 zrušili

Jeden z najväčších veľtrhov nakoniec nebude.

Aj napriek tomu, že sa minulý mesiac objavili správy naznačujúce, že jeden z najväčších technologických veľtrhov sa konať bude, IFA 2021 v Berlíne sa nakoniec neuskutoční. Teda, uskutoční, no len v digitálnej podobe.

Otočka o 180 stupňov poukazuje na to, že pandemická situácia je ešte stále príliš háklivá na to, aby organizátori do niekoľkých hál nahnali tisíce ľudí. Rozhodnutie zrušiť IFA 2021 teraz vrhá svetlo na organizátorov ďalšieho veľkého veľtrhu – MWC 2021. Ten sa každý rok koná vo februári, pre tento rok sa ho rozhodli zorganizovať neskôr, no ani tento termín nie je istý.

Vedenie spoločnosti k rozhodnutiu dospelo po konzultácii s odborníkmi z oblasti zdravotníctva. Medzi hlavné dôvody, prečo sa udalosť rozhodli zrušiť patria obavy z nových variantov COVID-19, ako aj neistota ohľadne rýchlosti vakcinácie v rôznych krajinách sveta.

TIP REDAKCIE
Nabíjačka pre elektromobily bude v Spojenom kráľovstve povinnou výbavou každej novej domácnosti
IFA 2021 zrušili.
Jedna z hál podujatia IFA 2018 Foto: wikimedia.org

IFA 2021: Na výstavisku sa teraz očkuje

Usporiadatelia tiež dodávajú, že časť Messe Berlin, výstavisko, kde sa veľtrh bežne koná, poskytujú štátu ako vakcinačné centrum a núdzovú nemocnicu. Oboje bude štát potrebovať dlhšie než sa predpokladalo.

MWC 2021 je takisto na tenkom ľade. Účasť už odmietlo niekoľko veľkých firiem, medzi ktorými je napríklad Samsung, Nokia, Sony, Ericsson či Oracle. Vyzerá to teda tak, že novinky budú tento rok predstavované tak, ako sme si za uplynulý rok zvykli – online.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať