Vyčleňte si čas: Kultoví Priatelia sú späť: HBO láka na návrat plnohodnotným trailerom

Legendárny sitom Priatelia sa vráti už o týždeň.

Seriál Priatelia patrí medzi jeden z najsledovanejších vôbec. Platí to aj u nás na Slovensku, kde ich jedna či druhá stanica dáva od začiatku do konca už celé roky. Sitcom je absolútnou legendou a pravdepodobne najväčším predstaviteľom svojho žánru na celom svete. Svedčí o tom aj fakt, že sa o práva vysielať ich donedávna bili Netflix aj HBO.

Dlho očakávané stretnutie partie kamošov z New Yorku preto určite patrí medzi udalosti roka. Ich spoločné chvíle po takmer dvadsiatich rokoch nám HBO ukazuje v novom traileri.

Ak ste sa tešili na nové časti, možno vás sklameme. Stretnutie priateľov bude akýmsi špeciálom, v ktorom sa okrem hlavných postáv objaví aj niekoľko hostí.

Opäť hviezdne obsadenie

Na obrazovke tak okrem Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca, Matthewa Perryho a Davida Schwimmera uvidíte aj Davida Beckhama, Toma Sellecka, Reese Witherspoon, Jamesa Cordena, Lady Gaga, Justina Biebera, Kita Haringtona, Caru Delevigne a ďalších.

O čo teda v novinke vôbec pôjde? Hlavní hrdinovia budú spomínať na to, ako sa seriál natáčal, a to samozrejme vo familiárnom prostredí fialového apartmánu.

S nápadom vytvoriť seriál prišli jeho tvorcovia David Crane a Marta Kauffman v dobe, keď spomínali na vlastné začiatky vo svete dospelých ako mladí Newyorčania. „Budúcnosť pre nás vtedy bola skôr otáznikom,“ povedala v nedávnom rozhovore.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024
Priatelia
Obsadenie seriálu Priatelia.

Priatelia hitom od začiatku

Podobný námet chcela v tej dobe spracovať aj televízia NBC, ktorú nápad, s ktorým prišiel Crane a Kauffman, zaujal natoľko, že sa pustili do produkcie. Za prvé tri dni vznikol scenár k prvej časti seriálu Friends Like Us. Neskôr museli názov zmeniť, pretože sa príliš podobal na iný sitcom. Priatelia jednu dobu používali aj pracovný názov Six of One, ktorý sa však nikdy neuchytil (našťastie).

Podobným „pôrodom“ si prešlo aj samotné obsadenie hlavných postáv. Jennifer Aniston v traileri spomína, ako bola súčasťou niekoľkých neúspešných projektov a keď išla za producentom jedného z nich s tým, že sa chce pridať do sitcomu Priatelia, mal pre ňu demotivačnú radu. „Povedal mi, že toto zo mňa hviezdu rozhodne nespraví,“ spomína sympatická predstaviteľka Rachel.

Priatelia sa okamžite po odvysielaní stali jedným z najpopulárnejších seriálov vôbec. Od spustenia až po poslednú sériu sa ani raz neprepadli z rebríčka TOP 10. Keď seriál skončil, postava Joeyho dokonca dostala rovnomenný spin-off, ktorý už však nebol taký úspešný.

Kde a kedy ich sledovať

Nová „časť“ Priateľov bude dostupná už 27. mája na HBO Max, ktorý na Slovensku zatiaľ bohužiaľ nie je dostupný. Momentálne nie je jasné či ho HBO odvysiela aj na službe HBO Go.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať