ASUS ROG Zephyrus S GX701

Zabudnite na 240 Hz: ASUS predstavil notebook s až 300 Hz displejom!

Podujatie IFA 2019 prinieslo na svet špičkový herný notebook so značkou ASUS, ktorý ponúka displej s až 300 MHz obnovovacou frekvenciou.

Podujatie IFA 2019 prinieslo na svet špičkový herný notebook so značkou ASUS, ktorý ponúka displej s až 300 MHz obnovovacou frekvenciou. Ide o prvý kúsok na spotrebiteľskom trhu s tak vysokým číslom.

Ešte čerstvá novinka ROG Zephyrus S GX701 bude dostupná od októbra. Cenu však zatiaľ nepoznáme. Veci by sa mali zmeniť v blízkej budúcnosti, kedy spoznáme aj chýbajúce informácie, píše web AnandTech.

Notebook od firmy ASUS je určený pre hardcore hráčov a profesionálov. A to vrátane tých, ktorí pracujú s fotografiami alebo videom. Prítomný LCD displej prešiel poctivou kalibráciou aj certifikáciou, o čo sa postaral uznávaný inštitút Pantone. To v praxi znamená, že dokáže zobrazovať k realite veľmi blízke farby.

ASUS prináša 300 Hz

Najzaujímavejšiu časť technickej špecifikácie notebooku ASUS ROG Zephyrus S GX701 reprezentuje až 300 Hz obnovovacia frekvencia (3 ms odozva), pretože otvorí dvere badateľne plynulejšiemu zobrazovaniu. Za zmienku ale stojí aj výkonná grafická karta GeForce RTX 2080 so sledovaním svetelných lúčov v reálnom čase, 6-jadrový high-end procesor Intel Core i7-9750H a 32 GB operačná pamäť RAM (DDR4-2666).

Predaj novinky štartuje v októbri. Na oznámenie cenovky, ktorá bude poriadne vysoká, si však musíme ešte chvíľu počkať. ASUS nám ju oznámi až trošku neskôr