Huawei trafil klinček po hlavičke: HarmonyOS spotrebuje menej batérie, RAM aj úložiska než Android

Huawei ukazuje, že vývoj vlastného operačného systému stál za to.

Čínsky technologický gigant, Huawei, sa pomaly ale isto blíži k rozoslaniu veľkej aktualizácie na svoj nový HarmonyOS 2.0. Ide o operačný systém, ktorý si Huawei vyvíja sám už niekoľko rokov.

Len minulý mesiac začal beta test operačného systému určeného pre vývojárov na zariadeniach ako skladacom Mate X2 či Mate 40. Teraz už poznáme prvé výsledky, ktoré vyzerajú veľmi, veľmi zaujímavo, informoval server Huawei Central.

Za posledné dva či tri dni sa na internete objavilo mnoho priamych porovnaní medzi Android verziou EMUI 11HarmonyOS verziou EMUI 11. Porovnávalo sa niekoľko rôznych aspektov operačného systému ako rýchlosť, plynulosť medzi aplikáciami, rýchlosť zapnutia, animácie a podobne.

HarmonyOS 2.0 vyzerá veľmi sľubne.
Huawei si podobne ako Apple vytvára vlastný ekosystém.

HarmonyOS 2.0 funguje efektívnejšie

Čínsky informátor Changan Digital King na sociálnej sieti Weibo zverejnil vlastné skúsenosti, ktoré získal pri používaní Huawei Mate X2. Pri Android verzii jeho smartfón spotreboval 182 GB pamäte (vrátane vlastných dát) a z 8 GB dostupnej operačnej pamäte RAM systém potreboval 4,83 GB.

TIP REDAKCIE
Realme GT 2 Pro sa bude mať čím chváliť: Okrem vlajkového čipu ponúkne aj 120 Hz displej či LPDDR5 RAM

Keď si však nainštaloval beta verziu HarmonyOS 2.0, situácia sa výrazne zlepšila. Telefón razom namiesto 182 GB zaberal len 176,22 GB, teda približne o 6 GB menej. Podobný scenár nastal aj pri operačnej pamäti RAM. Riešeniu od Huawei namiesto 4,83 GB stačilo len 4,23 GB RAM.

Výsledky sa zhodujú aj s ďalšími hláseniami, z čoho vyplýva, že HarmonyOS 2.0 je výrazne ľahší operačný systém, ktorý aj napriek bohatej funkcionalite nepotrebuje toľko voľných zdrojov ako Android. Operačný systém od Huawei má byť okrem iného aj o niečo výkonnejší než Android. Či sa to potvrdí aj po uvoľnení finálnej verzii je otázkou času.

Čo poviete, nainštalovali by ste si do svojho telefónu HarmonyOS alebo ostanete verní Androidu?

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať