Ak nezaplatíte mesačný poplatok, airbag sa neaktivuje: Novinka vyvolala vlnu kontroverzie

Airbag pre motorkárov od spoločnosti Klim vyvolal vlnu kritiky. Stojí za tým rozhodnutie firmy podmieniť funkčnosť mesačnými platbami.

Vesta pre motorkárov s označením Ai-1 stojí 400 dolárov (328 € bez DPH) vyzerá na prvý pohľad ako vynikajúci nápad. Motorkár si ju nasadí a keď systém zachytí prudký pohyb, aktivuje sa a človeka ochráni tak, ako len vie. Má však jeden veľký háčik – ak nezaplatíte, airbag sa nenafúkne.

Vyplýva to zo zistení servera Vice, ktorý zistil, že okrem samotnej ceny za vestu Ai-1 vo výške spomínaných 400 dolárov, musia jej užívatelia platiť aj mesačný poplatok. Ak ho nezaplatíte, systém to zistí a jednoducho sa deaktivuje.

Airbag pre motorkárov kritizujú.
Vesta Klim Ai-1 stojí 400 dolárov.

Bezpečnostné zariadenie je zložené z dvoch častí – samotnej vesty, ktorú vyrába spoločnosť Klim a airbagu, ktorý ovláda malé zariadenie – In & Box. Toto zariadenie vyvíja francúzska spoločnosť In & Motion, ktorá ho navrhla tak, aby sa mohlo spojiť so smartfónom cez Bluetooth.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024
Zloženie vesty Klim Ai-1.

Airbag za mesačný poplatok

Zákazníci budú mať možnosť si kúpiť vestu za 400 dolárov a následne si budú môcť zvoliť, ako chcú uhrádzať mesačné predplatné. Bez toho to totiž nepôjde. Ak by ste si ho chceli platiť na mesačnej báze, pripravte si 9,87 € bez DPH, ak si chcete službu zaplatiť na rok dopredu, vyjde vás to na 98,70 € bez DPH.

Je nutné dodať, že ak by bol s platbou za službu problém, systém sa nedeaktivuje okamžite. Spoločnosť vám ďalších 30 dní bude zasielať upozornenia o nezaplatenej faktúre. Po 30 dňoch sa však definitívne deaktivuje a ak si to nevšimnete, ostanete nechránení.

Total
115
Zdieľaní
Total
115
Zdieľať