AKTUÁLNE: Na HarmonyOS od Huawei sa dajú spustiť Google služby s plnou podporou Google Play

Ostane podpora Google služieb aj vo finálnej verzii?

Huawei momentálne vyvíja novú verziu operačného systému pre mobilné zariadenia. Verzia HarmonyOS 2.0 v domovskej Číne vošla do otvoreného beta testu, čo zvedavcom umožnilo nazrieť pod jeho „kapotu“. Beta verzia je dostupná pre Huawei Mate X2, Mate 40, P40, Mate 30, MatePad Pro a ďalšie.

Mnohí sa však aktualizácie na HarmonyOS 2.0 boja. Predsa len, budú im fungovať Android aplikácie? Ak áno, budú kompatibilné aj z iných zdrojov než len z Huawei AppGallery? S vysvetlením prišiel jeden nadšenec, ktorý svoj telefón aktualizoval na HarmonyOS 2.0, informoval server Huawei Central.

HarmonyOS 2.0 beta odhalila niekoľko zaujímavostí.
HarmonyOS dokáže spustiť Google služby.

Zistil pritom, že nielen, že sú Android aplikácie kompatibilné, fungujú aj Google služby (GMS) spolu s obchodom Google Play. Momentálne nie je jasné, či to takto bude pokračovať aj ďalej alebo či Google pristúpi k zablokovaniu tejto funkcionality.

HarmonyOS: Budúcnosť Google služieb je neistá

Rovnako nie je jasné, či vôbec sám Huawei ponechá možnosť inštalovať si aplikácie určené pre Android alebo či tento spôsob nejak obmedzí. Pripomenieme, že čínska spoločnosť je na čiernom zozname Spojených štátov amerických, ktorý jej zakazuje obchodovať s americkými spoločnosťami, resp. so spoločnosťami využívajúcimi americké súčiastky a technológie. Aj preto sa na Huawei zariadeniach nemôžu používať Google služby.

HarmonyOS 2.0
Prihlásiť sa dá aj do Google účtu.

Huawei už dávnejšie vysvetlil, že operačný systém nie je náhradou za Android a zároveň nemá byť ani kópiou iOS. Je to samostatný systém, na ktorom firma pracovala posledných 5 rokov. Hlavným cieľom Huawei je vyrobiť operačný systém pre všetky inteligentné zariadenia, nie len pre smartfóny.

HarmonyOS 2.0
Funguje aj obchod Google Play.

HarmonyOS má byť dostupný pre všetkých ľudí od júna tohto roka. Všetko samozrejme podlieha pozitívnemu priebehu beta testu.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať