galaxy s21

Galaxy S21 FE: Benchmark odhaľuje 6 GB RAM a vlajkový čipset

Ďalší kúsok do skladačky menom Galaxy S21 FE.

Samsung aj tento rok predstaví výkonný smartfón s vlajkovými kontúrami, ktorý z peňaženiek nevytiahne 4-cifernú sumu. Nazývať sa bude Galaxy S21 FE (Fan Edition) a spoznať by sme ho mali koncom leta alebo na jeseň.

Zmienka o smartfóne Galaxy S21 FE sa už stihla vynoriť na oficiálnom webe Samsung, odkiaľ však po chvíli zmizla. Napriek tomu ide o dobrý dôkaz, že Samsung opäť pracuje na dostupnejšej fanúšikovskej edícii top-end modelu Galaxy S21.

Očakávaná novinka sa objavila v zázname testovacej platformy Geekbench, kde bola identifikovaná pod kódovým označením SM-G990B. Z výpisu vyplýva, že Galaxy S21 FE poženie doposiaľ najvýkonnejší procesor z dielne Qualcommu, 5 nm typ Snapdragon 888. Asistovať mu bude 6 GB operačná pamäť.

Ako vieme, vlajkové smartfóny značky Samsung predávané na našom trhu obsahujú čipsety Exynos, nie Snapdragon. Model určený pre náš trh by tak mal poháňať ekvivalent – čipset Exynos 2100, ktorý tiká aj v top triede Galaxy S21 Ultra.

Podľa skôr zverejnených informácií výrobca smartfón osadí plochou AMOLED obrazovkou s uhlopriečkou 6,4 palca a rozlíšením 1080 x 2400 pixelov. Spoľahnúť sa môžeme aj na 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Kapacita úložiska by v základnej verzii nemala prekročiť obvyklých 128 GB. Výdrž na jedno nabitie pokryje batéria s kapacitou minimálne 4500 mAh. Povráva sa aj o 32 Mpx prednej kamere.

Dizajn smartfónu sa pravdepodobne príliš nezmení. Prednú stranu bude charakterizovať malý otvor pre selfie kameru umiestnený v strede pod horným okrajom, zadnú stranu zase modul s trojicou fotoaparátov uložený v ľavom hornom rohu. Kryt bude opäť vyhotovený z plastu, dostupnosť hneď niekoľkých farebných prevedení by mala zostať zachovaná.

Najdôležitejší údaj – maloobchodnú cenu, stále nepoznáme. Na tú však máme ešte čas. Pripomenieme, že pôvodný Samsung Galaxy S20 FE sa na Slovensku začal predávať za 649 eur, a to v LTE verzii. 5G prevedenie sa na slovenskom trhu formou oficiálnej distribúcie nepredávalo, bolo však o rovných 100 eur drahšie.

Ak Samsung tento rok predstaví len 5G verziu Galaxy S21 FE, jej cena by mohla byť podobná, v ideálnom prípade o niečo nižšia.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE 5G