obrazovy snimac

Šialenosť Elona Muska realitou: Tesla Roadster z 0 km/h na 100 km/h vystrelí za 1,1 sekundy

Nový elektromobil z dielne Tesla bude ešte šialenejší než sa predpokladalo.

Elektromobily sú čoraz rozšírenejšie po celom svete a pomaly ale isto aj u nás, na Slovensku. Vyznačujú sa okamžitým krútivým momentom, ktorý so sebou prináša instantnú akceleráciu, ktorá nejednému fanúšikovi elektromobilov vyrazila dych. Aj doslova. Tesla Roadster bola síce predstavená ešte v roku 2017, no dokončená bude až v roku 2022.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že superšport od Tesly sa na 100 km/h zvládne rozbehnúť za 1,9 sekundy, Elon Musk však nebol spokojný. Nakoniec prezradil, že do dvoch sekúnd to zvládne „len“ základná verzia.

Tesla Roadster
Tesla Roadster vystavená v automobilovom múzeu so zmienkou o zrýchlení na 100 km/h za 1,1 sekundy.

Tesla Roadster 2022: Skutočná raketa

Vylepšená verzia Tesla Roadster 2022 bude vybavená špeciálnym balíčkom od SpaceX, ktorý z nej doslova spraví raketu. Sesterská firma, ktorej tiež šéfuje Musk, pomôže elektromobil vystreliť vpred s pomocou vzduchom chladených tryskových motorov. Až doteraz nebolo jasné, aký rozdiel môžu budúci majitelia čakať. Teraz to už vieme a je to skutočná šialenosť. Z nuly na sto to má Roadster 2022 zvládnuť za 1,1 sekundy.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Informácia sa pritom neobjavila na oficiálnych stránkach Tesly, ale v rámci popisu v jednom z najväčších automobilových múzeí v Los Angeles. Musk pri vystavenom elektromobile zhodnotil, že finálny dizajn bude ešte o čosí lepší.

Tesla Roadster 2022 bude disponovať trojicou elektromotorov s maximálnym točivým momentom 10 000 Nm, vďaka čomu už aj základná verzia zvládne rozbeh z 0 na 100 km/h pod dve sekundy. Súčasťou elektromobilu bude aj obrovská batéria s kapacitou až 200 kWh. To by vzhľadom na nízku váhu vozidla mala ponúknuť dojazd až 1 000 km na jedno nabitie. To znie veľmi zaujímavo.

To, či Elon hovorí naozaj pravdu, sa dozvieme už budúci rok. Už teraz to ale vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať