facebook

Facebook sa vytešuje: V Obchode Play má už tri aplikácie, ktoré prekonali hranicu 5 miliárd inštalácií

Facebook, WhatsApp a Messenger.

Ako veľmi sú populárne aplikácie spoločnosti Facebook ukazujú aj záznamy obchodu Google Play, odkiaľ sa dajú stiahnuť do všetkých smartfónov s operačným systémom Android.

Facebook je jedinou firmou tretej strany, ktorej aplikácie prekonali hranicu 5 miliárd stiahnutí, všíma si server AndroidPolice. Smartfóny s operačným systémom Android sú populárne. Vďaka tomu sa množstvo aplikácií môže popýšiť tým, že majú na konte viac ako 1 miliardu stiahnutí.

V podstatne exkluzívnejšom 5-miliardovom klube sa nachádzajú aplikácie od Google, čo je však logické, keďže sú v smartfónoch predinštalované, respektíve patria k povinnej výbave všetkých smartfónov s operačným systémom Android. Ide o YouTube, Gmail, Mapy a podobne.

5-miliardovú métu počtu inštalácií prekonala len aplikácia sociálnej siete Facebook a komunikátor WhatsApp. Teraz sa k nim pridal aj Messenger, ktorý rovnako patrí spoločnosti Facebook.

facebook
Foto: AndroidPolice

Celkovo sa v obchode Google Play nachádza 14 aplikácií, ktoré dosiahli hranicu 5 miliárd inštalácií.

Aj keď používateľom začína viac záležať na ochrane súkromia a osobných údajov, ktorá v prípade Facebooku nie je zrovna dôsledná, záznamy v obchode Play ukazujú, že aplikácie ako Signal či Telegram čaká ešte dlhá cesta k tomu, aby sa k svojim rivalom čo i len priblížili.

Messenger komunikáciu používateľov nechráni silným end-to-end šifrovaním a v blízkej budúcnosti sa na tom ani nič nezmení. Facebook ale na takomto riešení pracuje, nebude však dostupné skôr ako niekedy v roku 2022.