facebook

Facebook má pracovať na vlastných inteligentných hodinkách

Kúpili by ste si hodinky od Facebooku? A prečo nie?

Facebook nemá namočené prsty len v sociálnych sieťach a pridružených aplikáciách. Venuje sa aj hardvéru. Spomenúť môžeme VR zariadenia Oculus alebo inteligentné obrazovky pre domácnosti zvané Portal.

Ďalším zárezom v tejto oblasti môžu byť smart hodinky, na ktorých Facebook údajne pracuje. Tvrdí to server The Information s odvolaním sa na štyri osoby, ktoré sú zasvätené do ich vývoja.

Hodinky od Facebooku by mali využívať operačný systém od Google s tým, že Facebook pracuje aj na vlastnom operačnom systéme, ktorý by nasadil neskôr. Hodinky by sa mali na trhu objaviť v roku 2022 s priateľskou maloobchodnou cenou.

Čo môže byť silnou stránkou takýchto hodiniek? Ochrana súkromia to asi nebude. Očakáva sa úzke prepojenie s komunikačnými službami ako Messenger, WhatsApp a Instagram. Hodinky zrejme dostanú mobilné LTE pripojenie, vďaka čomu by mohli používatelia četovať – prijímať a odosielať správy, takmer okamžite zo svojho zápästia bez toho, aby museli z vrecka vytiahnuť svoj smartfón.

Samozrejme, počíta sa aj s funkciami, ktoré pokryjú monitorovanie zdravia, sledovanie fyzických aktivít a ďalšie, vo svete inteligentných hodiniek dnes už bežné vymoženosti.

Existencia Facebook hodiniek je ešte vzdialená, vôbec nie je isté, či vôbec vzniknú. Je preto vhodné počkať si na ďalšie správy, ktoré ju buď potvrdia alebo vyvrátia. Či by mohli mať spotrebitelia o takýto produkt záujem je otázne.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Bojovať s overenými zariadeniami značiek Apple, Samsung, Fitbit a ďalších by asi nebolo jednoduché. Potom tu je renomé Facebooku v oblasti ochrany súkromia, ktoré nie je zrovna vysoké.

Facebook sa už dávnejšie pokúsil osloviť širšiu skupinu používateľov smartfónov. V spolupráci s výrobcom HTC vznikol v roku 2011 smartfón s jednoduchým pomenovaním ChaCha. Ultra, Pro, Max názvoslovia vtedy ešte také populárne neboli.

facbook
HTC ChaCha

HTC ChaCha mal fyzickú QWERTY klávesnicu, ktorá mala vyhovieť tým používateľom, ktorí sa radi vyjadrujú a komunikujú najmä prostredníctvom textu. Okamžitý prístup na Facebook zabezpečovalo vyhradené tlačidlo umiestnené v spodnej časti smartfónu. Takýto smartfón sa však na trhu neujal.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať