Bulánci lámu rekordy: Na štartovači vyzbierali vyše 5 milión korún, najviac v histórii

Bulánci zahrali na nostalgickú nôtu. Ľudia ich podporujú tisícami eur.

Bulánci sú hra, ktorú si pamätá azda každý z nás. Strieľajúce vankúšiky, smiešne výkriky a starý dobrý multiplayer na jednej klávesnici. Staré dobré časy. Tvorcovia si preto povedali, že tak legendárnu hru opäť privedú k životu a dobre spravili.

Štúdio SleepTeam preto na Startovač.cz vytvorilo kampaň a ľudí začalo prosiť o finančnú podporu. Ani vo sne by im nenapadlo, koľko podpory sa k nim dostane. Hra za pár hodín prekonala milión vyzbieraných korún, o pár dní na to už tvorcovia evidovali 3 milióny vyzbieraných korún.

Bulánci
Hra je extrémne populárna.

Na to, že si na vývoj stanovili 500 tisíc českých korún (19 640 €), veľmi slušný výsledok. Aktuálne sa vyzbieraná suma pohybuje na úrovni 5,3 milióna korún. To je čiastka, ktorú sa nepodarilo dosiahnuť žiadnemu inému projektu.

Modernizovaná verzia hry s vankúšmi už nebude len na PC. Vďaka obrovskej podpore zo strany ľudí vývojári pripravia aj verziu pre PlayStation, XboxNintendo Switch. Poteší aj fakt, že súčasťou by mal byť aj crossplatformový multiplayer. To znamená, že hráči na PC si zahrajú proti konzolistom a naopak.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Vývojári postupne pridávajú nové vlastnosti hry. Po prekročení čiastky 4,5 milióna napríklad sľúbili vytvorenie režimu Battle Royale. Aktuálne je už sľúbený aj „Brutal mód“ a po prekročení 5,5 milióna korún má pribudnúť aj „Futbalová minihra: Prestrieľaj sa k bráne“.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať