Bulánci 2.0: Na oživenie legendárnej hry sa už vyzbieralo 3,2 milióna korún

Legendárni Bulánci sa vracajú vo veľkom štýle.

Legendárni Bulánci sa vracajú. Česká hra, ktorá vyšla pred dvadsiatimi rokmi zadarmo a tešila sa obrovskej obľube je späť. Nahnevané vankúšiky boli dlhú dobu takmer určite najhranejšou hrou nielen na hodinách informatiky, ale aj doma.

Štúdio SleepTeam Labs ju chce oživiť pod označením Bulánci 2.0 a v súvislosti s touto snahou potrebujú finančné prostriedky. To, že nostalgia je silnou emóciou, vieme všetci a osvedčilo sa to opäť. Vývojári si stanovili, že na vývoj potrebujú aspoň 500 tisíc českých korún (19 640 €). Túto sumu sa im podarilo vyzbierať prakticky do pár hodín od spustenia zbierky na štartovači.

Bulánci 2.0 sú už teraz obrovským úspechom

V dobe písania tohto článku sa vyzbieralo už viac ako 3,2 milióna korún (125 696 €), a to do konca kampane ostáva ešte 28 dní. Tvorcovia preto vytvorili malú roadmapu toho, čo budú schopní spraviť pri prekonaní rôznych míľnikov.

Bulánci 2.0
Do hry pribudne aj podpora pre crossplatformový multiplayer.

Ak by sa napríklad vyzbieralo 500 000 korún, vznikla by „len“ hra Bulánci 2.0. Pri 750 tisícoch už Bulánci prídu aj na MacOS, pri 1,5 milióna korún vznikne aj hra na mobilné zariadenia a podobne.

Zbierka už dosiahla „skoro“ najvyšší level tým, že prekonala 3 milióny korún. Vývojári tak pripravia nielen editor levelov, ale aj crossplatformový multiplayer.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Keď vývojárom darujete určitý obnos peňazí, odmenia vás samotnou hrou a pri vyšších čiastkach aj rôznymi ďalšími predmetmi. Extrémnej obľube sa tešia figúrky, z ktorých sú mnohé už vypredané. Za 3 500 korún (137 €) sa dokonca môžete zúčastniť VIP party s autormi projektu.

Bulánci figúrka
Jedna z najpopulárnejších odmien – figúrka Bulánkov

Najvyššou odmenou za 150 tisíc korún (5 891 €) je tzv. Záchranca bulánskeho národa. Za štedrý príspevok získate rôzne výhody. Budete napríklad v titulkách na prvom mieste, vznikne o vás báseň chvály, stanete sa históriou hry Bulánci a dostanete sa do siene slávy. K tomu dostanete origiálnu kresbu s podpismi autorov, limitovanú edíciu bulánskej poézie s podpismi autorov a mnoho ďalšieho.

Na PC, Mac, PS5, Xbox aj Nintendo

Ak máte záujem len o hru a nič iné, pripravte si aspoň 400 korún (15,72 €). Za 600 korún (23,57 €) dostanete predčasný prístup (Early Access) a za 850 korún (33,40 €) dostanete dve licencie hry aj s early access.

Ak všetko pôjde podľa plánu, Bulánci 2.0 prídu v roku 2022 pre PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať