Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 s plochými hranami? Takto by mali vyzerať

+ nová zelená farba.

Nová generácia inteligentných hodiniek Apple Watch Series 7 bude predstavená až niekedy na jeseň. Už teraz sa ale môžeme pozrieť na to, ako približne budú vyzerať. Ak sa známy informátor nemýli, hodinky od Apple sa posnažia spotrebiteľov osloviť novým dizajnom.

Apple Watch Series 7 by mali nadviazať na aktuálne portfólio výrobcu, menovite iPhone 12 alebo iPad Pro (2021). To znamená, že inžinieri vymenia rám so zaoblenými bokmi za konštrukciu s plochými hranami. Okrem toho by mali byť hodinky dostupné v novej zelenej farbe.

Vizualizácie hodiniek zdieľal s verejnosťou YouTuber Jon Prosser, ktorý pred časom odhalil zmeny vzhľadu v operačnom systéme Android 12 a taktiež čo-to prezradil o nadchádzajúcich smartfónoch Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Apple Watch Series 7
Foto: Jon Prosser

Ploché hrany nie sú pre fanúšikov značky Apple ničím novým. Stačí si spomenúť na legendárny iPhone 4. Dokonale ploché hrany by možno vyzerali dobre, no pri hodinkách by sa mohlo stať, že používateľa pri pohybe zápästia, napríklad pri športe, „porežú“.

Pri okrajoch tak budú hodinky pravdepodobne predsa len mierne zaoblené tak, aby sa pohodlne nosili a ovládali. Nový model hodiniek opäť ponúkne OLED displej, digitálnu korunku situovanú na rovnakom mieste a nezmeniť sa nemá ani samotná veľkosť hodiniek. Existujúce remienky by teda mali pasovať aj na nový model.

TIP REDAKCIE
Google chystá Pixel 6a, bude o niečo menší a lacnejší
Apple Watch Series 7
Foto: Jon Prosser

Vyzerá to ale, že Apple pripravované hodinky vybaví väčším a výkonnejším reproduktorom. Apple Watch sú najpredávanejšími a podľa mnohých aj najlepšími hodinkami sveta. Nová generácia tento status určite nepokazí, skôr naopak.

Súperiť s nimi sa však odhodlá Samsung s jeho modelom Galaxy Watch 4, ktorý bude predstavený skôr než Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7
Foto: Jon Prosser

Špekuluje sa, že ďalšia generácia hodiniek od Apple ponúkne funkciu monitorovania hladiny cukru v krvi. Zabezpečiť ju má premyslený hardvér – špeciálny neinvazívny optický senzor. Rovnakou funkciou majú disponovať aj Galaxy Watch 4, čerstvejšia správa však naznačuje, že sa tak nakoniec nestane.

Pokiaľ by Apple Watch Series 7 neinvazívny glukomer skutočne obsahovali, získali by dobrú konkurenčnú výhodu. Minimálne pre diabetikov by bol prínosom. Viac svetla na nové funkcie hodiniek vrhne júnové podujatie WWDC 2021, počas ktorého Apple odprezentuje i novú verziu operačného systému watchOS 8.

Aktuálna cena hodiniek Apple Watch Series 6

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať