pixel 6

Pixel 6 Pro sa odhaľuje: Vlajkové smartfóny od Google dostanú úplne nový dizajn

Originálny a snáď aj skutočný vzhľad.

Spoločnosť Google predstaví niekedy na jeseň nové top-end smartfóny Pixel 6, o ktorých sa toho zatiaľ veľa nevie. Špekuluje sa však, že ich poženie vlastný čipset, ktorý mal Google vyvinúť v spolupráci s polovodičovou divíziou Samsungu. Predbežne je označený ako „Whitechapel GS101“ (GS – Google Silicon).

Viac svetla na nový Pixel 6 teraz vrhá YouTuber Jon Prosser. Aj keď sa na jeho zistenia nemusíme úplne spoliehať, ich legitimitu potvrdil i jeden zo spoľahlivých informátorov menom Max Weinbach.

Podľa Jona Prossera Google tento rok na jeseň predstaví dva vlajkové smartfóny – štandardný Pixel 6 a extra triedu Pixel 6 Pro. Oba smartfóny prejdú omladzovacou kúrou. Ponúknu úplne nový dizajn, ktorý, aspoň podľa dostupných vizualizácií, bude pôsobiť rozhodne atraktívnejšie.

pixel 6
Foto: Jon Prosser

Namiesto štvorcového modulu s fotoaparátmi sa na zadnej strane smartfónov usídli horizontálny panel z čierneho skla, ktorý inžinieri natiahnu cez celú šírku smartfónu. V prípade modelu Pixel 6 sa v ňom budú nachádzať dva obrazové snímače, model 6 Pro dostane ešte jeden foto senzor naviac.

Fotoaparáty smartfónov Pixel na papieri nikdy nepôsobili nejak impozantne, na žiadne 108 Mpx rozlíšenia, ani 150x priblíženie obrazu spotrebiteľov nikdy nelákali. V praxi však produkujú výborné snímky, o čo sa stará najmä prepracovaný softvér so strojovým učením.

Minimálne Pixel 6 Pro s tromi snímačmi obrazu by sa mal zaradiť do prvej ligy zariadení s najlepšími fotoaparátmi.

TIP REDAKCIE
Spoluzakladateľ YouTube predpovedá úpadok platformy, odsudzuje nedávne zmeny
pixel 6
Foto: Jon Prosser

Na prednej strane sa nič neobvyklé neudeje. Vyzerá to na veľký plochý displej obkolesený pekne štíhlymi a jednotnými rámčekmi. V strede pod horným okrajom sa bude nachádzať relatívne malý otvor pre selfie kameru.

Pixel 6 Pro pridá chýbajúce funkcie

Pixel 6 konečne ponúkne snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v obrazovke. Hoci je táto technológia už pomerne rozšírená, Google sa stále spoliehal na čítačku odtlačkov situovanú na zadnej strane smartfónov.

pixel 6
Foto: Jon Prosser

Zaujímavo tiež vyzerá kombinácia troch farieb, do ktorej sa majú očakávané smartfóny prezliecť. Max Weinbach však hovorí, že vizualizované farebné prevedenie nie je presné. To znamená, že v praxi môžeme dostať kombináciu iných farieb, poprípade len mix dvoch a nie troch farieb.

Dvojfarebnou fazónou sa v minulosti prezentovali staršie smartfóny Pixel prvej a druhej generácie. Známa bola takzvaná „panda edícia“ tvorená bielou a čiernou farbou a detailom v podobe oranžového hlavného tlačidla.

pixel 6
Foto: Jon Prosser

Ak ste chceli spoznať nejaké čísla, sklameme vás. Podrobnosti o špecifikácii zostávajú pred zrakmi verejnosti aj naďalej skryté. Skôr či neskôr sa ale určite dostanú na povrch.

Aby sme nezabudli, smartfónom Pixel 6 a 6 Pro majú robiť na jeseň spoločnosť aj bájne hodinky Pixel Watch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať