galaxy watch 4

Galaxy Watch 4: Samsung presedlá na Wear OS, jedna z TOP funkcií však bude chýbať!

Pár nových podrobností o nadchádzajúcich hodinkách od Samsungu.

Výrobca Samsung má v priebehu leta predstaviť dvojicu nových inteligentných hodiniek Galaxy Watch 4 a Watch Active 4, ktoré prejdú výraznejšiu zmenou. Povráva sa, že ich namiesto operačného systému Tizen poženie Wear OS od Google.

Prítomnosť systému Wear OS v hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 doposiaľ nikto nepotvrdil. Po istom čase tu však máme ďalšiu správu, ktorá hovorí, že môžeme s operačným systémom od Google naozaj počítať.

Vo februári sa o systéme Wear OS určenom pre hodinky Galaxy Watch 4 zmienil spoľahlivý informátor s prezývkou Ice Universe. Zmene platformy nahráva aj zistenie jedného z vývojárov XDA fóra. S odvolaním sa na správu juhokórejského portálu MT teraz o dostupnosti systému Wear OS v hodinkách Galaxy Watch 4 píše aj web 9to5Google.

Podľa neho Samsung presedlá na novú platformu kvôli lepšej dostupnosti aplikácií, ktoré sa pre systém Wear OS vyvíjajú jednoduchšie. Spokojný by mal byť aj Google. Wear OS nie je zrovna najpreferovanejším operačným systémom pre nositeľné zariadenia. Hodinky od Samsungu by ale mohli výraznejšie pomôcť s jeho rozšírením na trhu.

galaxy watch 4
Súčasný model Galaxy Watch 3

Zdroj hovorí aj o funkcii neinvazívneho sledovania hladiny cukru v krvi. Podľa neho sa do hodiniek Samsung tento rok ešte nedostane. Začiatkom roka portál ET News naznačil, že neinvazívny glukomer bude súčasťou hodiniek Galaxy Watch 4 a Apple Watch 7.

Voči tejto správe sme boli skeptickí. Podobne ako EKG, aj monitorovanie cukru v krvi musia najskôr schváliť príslušné úrady, v prípade amerického trhu to je FDA – Správa potravín a liečiv. Ako vieme, podstatný čas trvalo, kým výrobcovia hodiniek technológiu EKG sprístupnili všetkým používateľom.

TIP REDAKCIE
Google chystá Pixel 6a, bude o niečo menší a lacnejší

Spoločnosť Apple si neinvazívny glukomer patentovala ešte v roku 2018. Využiť má Ramanovu spektroskopiu, technológiu, ktorá pomocou rozptylu laserového svetla dokáže identifikovať chemické zloženie látky, v tomto prípade množstva cukru v krvi.

Pokiaľ by hodinky Apple Watch 7 takúto technológiu skutočne ponúkli, získali by oproti hodinkám od Samsungu dobrú konkurenčnú výhodu. Diabetici by si mohli hladinu glukózy – aspoň orientačne – skontrolovať bez toho, aby sa museli pichnúť do prsta a odobrať vzorku krvi.

Podľa Nilsa Ahrensmeiera budú hodinky Galaxy Watch 4 väčšie. Priemer ciferníka kompaktnejšej verzie vzrastie zo súčasných 41 mm na 42 mm. Rozmernejší model bude mať priemer 46 milimetrov (aktuálne 45 mm). Dá sa očakávať, že hodinky dostanú väčšiu batériu (240 a 350 mAh). Tá sa určite hodí, keďže Wear OS nie je zrovna najúspornejším operačným systémom.

Športovejšie ladený model Galaxy Watch Active 4 by mal byť rovnako dostupný v dvoch veľkostiach – s priemerom 40 a 42 milimetrov. Kedy môžeme očakávať predstavenie? Niekedy v auguste, možno v júli.

Galaxy Watch 4 a Watch Active 4 Samsung pravdepodobne odprezentuje spolu s novými smartfónmi Galaxy Z Fold 3, Flip 3 a Galaxy S21 FE.

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 3

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať