apple music

Hudbu v HiFi kvalite ponúkne aj Apple Music, dostupná má byť o pár týždňov

+ AirPods 3. generácie.

Hudbu v bezstratovej CD kvalite si dnes môžu vychutnávať predplatitelia niekoľkých hudobných služieb. Ponúka ju Deezer, Amazon či Tidal, vo februári HiFi program ohlásila aj služba Spotify. Apple Music zaostávať nebude.

Apple Music môže predplatiteľom sprístupniť hudbu vo vysokej HiFi kvalite už o pár týždňov. Tvrdia to zdroje z prostredia hudobných vydavateľstiev, ktoré získal web Hits Daily Double.

Zaujímavosťou je, že Apple si za nadštandardnú kvalitu streamu zrejme vypýta 9,99 amerických dolárov. Teda rovnakú čiastku, akou v súčasnosti speňažuje štandardné individuálne predplatné.

Program Apple Music HiFi by mal uzrieť svetlo sveta spolu s 3. generáciou bezdrôtových slúchadiel AirPods. Apple by ich tým pádom predstavil skôr, ako sa očakávalo. Existujú tak isté rozpory.

apple music
Slúchadlá AirPods Pro. Foto: Apple

Analytik Ming-Chi-Kuo už skôr uviedol, že nové slúchadlá AirPods sa začnú vyrábať až v 3. štvrťroku 2021. Zmienka o rozšírení kapacít hudobnej služby od Apple zatiaľ nefiguruje v operačnom systéme iOS iOS 14.6, ktorý je dostupný v 2. beta verzii, pripomína web 9to5mac.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!

Kalifornský výrobca už informoval, že svoju výročnú konferenciu WWDC 2021 usporiada v júni. Podujatie sa bude konať 4 dni, virtuálne brány otvorí 7. júna. Išlo by o dobrú príležitosť na to, aby predstavil nové slúchadlá a taktiež HiFi rozšírenie svojej hudobnej služby.

Ako to nakoniec bude, zistíme neskôr. Pokiaľ ale Apple naozaj nezvýši cenu HiFi predplatného nad rámec štandardnej individuálnej ponuky, získa dobrú konkurenčnú výhodu. Koľko stojí Spotify HiFi nevieme.

Hoci služba novinku už predstavila, predplatiteľom ju sprístupní neskôr v tomto roku, a to len vo vybraných krajinách. Cenu si tvorcovia zatiaľ nechávajú pre seba. Deezer HiFi stojí na americkom trhu 8,99 dolárov mesačne (Premium 5,99 USD).

Tidal Premium vytiahne z peňaženiek hudobných nadšencov 9,99 amerických dolárov, Tidal HiFi až 19,99 USD. Ceny sa, samozrejme, líšia v závislosti od konkrétnych trhov.

Aktuálna cena slúchadiel Apple AirPods Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať