apple music

Apple je na smiech: Jeho drahé slúchadlá AirPods Max nepodporujú kvalitné audio

Majitelia drahých slúchadiel od Apple majú smolu. Nie sú dosť dobré na najvyššiu kvalitu zvuku.

Streamovacie služby sa pomaly ale isto vylepšujú. Pekným príkladom ide Apple s jeho službou Apple Music. Tá totiž bez poplatku navyše začne podporovať bezstratovú kvalitu hudobných diel. Prémiové slúchadlá AirPods Max, ktoré spoločnosť predstavila len minulý rok, však túto funkciu nepodporujú. Blbé, že?

S informáciou o tomto nedostatku prišiel server The Verge, ktorý ďalej citoval hovorcu Apple: „Bezstratové audio nepodporuje ani jeden model AirPods,potvrdil výrobca.

To, že bezstratovú kvalitu nepodporujú malé slúchadlá AirPods alebo AirPods Pro dáva zmysel. Sú úplne bezdrôtové a cez Bluetooth podporujú „len“ kodek AAC. Ten stačí väčšine ľudí, no na kvalitu, ktorú predstavuje bezstratové audio sa jednoducho nechytajú.

Aby to Apple zmenil, musel by prísť s novým bezdrôtovým kodekom – niečím na štýl LDAC od Sony. Do júna, keď sa nová funkcia dostane do Apple Music, to takmer určite nestihne.

TIP REDAKCIE
Xiaomi chystá MIUI 13. Aktualizáciu na nové rozhranie má získať až 118 zariadení!
Apple AirPods Max
Foto: Apple

AirPods Max: Čo teda podporujú?

Situácia je trochu iná pri výrazne drahších slúchadlách AirPods Max, ktorých cena sa pohybuje na úrovni 630 €. Tie totiž viete so zdrojovým zariadením spojiť aj káblom. To by mohlo fungovať, no nie? Nie. Ani Lightning do 3,5 mm kábel za takmer 40 € nedokáže zabezpečiť prehrávanie bezstratového audia.

Apple sa bráni tým, že všetky jeho slúchadlá budú podporovať priestorový zvuk Apple Spatial Audio. Týka sa to všetkých modelov AirPodov a dokonca aj HomePodu a HomePodu mini.

Je prinajmenšom tak trochu divné, že ani jeho najdrahšie slúchadlá nedokážu hudbu prehrať v maximálne kvalite, ktorú bude podporovať ich vlastná služba. Ale čo viete, možno predstavia AirPods Max Pro, ktoré už s bezstratovým audiom problém mať nebudú.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať