apple music

Apple predstavil prémiové slúchadlá AirPods Max, cena sa vám páčiť nebude

Spoločnosť Apple toho tento rok predstavila dosť a niečo si nechala aj na samý záver roka. O veľkých slúchadlách na uši sa špekulovalo dlhšie.

Spoločnosť Apple toho tento rok predstavila dosť a niečo si nechala aj na samý záver roka. O veľkých slúchadlách na uši sa špekulovalo dlhšie, populárny výrobca ale s predstavením počkal.

V septembri sme spoznal nové Apple Watch Series 6 a Watch SE či vynovený tablet iPad Air, v októbri zase rad nových smartfónov iPhone 12. Na november si Apple pripravil premiéru prenosných počítačov MacBook Air a Pro so super výkonným ARM procesorom M1.

Teraz v kalendári svieti december, ktorému prislúcha debut over-ear slúchadiel AirPods Max.

Foto: Apple

AirPods Max svojim dizajnom neopúšťajú štandardný rámec veľkých slúchadiel na uši.

Pôsobia ale elegantne a je vidieť, že si dal Apple záležať. Slúchadlá sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a hliníka, nechýba mäkká a priedušná výplň (pamäťová pena) rozmerných náušníkov, ktorá je tiež súčasťou vrchného tvarovaného rámu.

Pasívnu izoláciu dopĺňa technológia aktívneho potláčania hluku, adaptívny ekvalizér, režim priepustnosti zvuku z okolia a podpora pre priestorový zvuk (5.1, 7.1 a Dolby Atmos).

Hlasitosť sa nastavuje otočným ovládačom, ktorého dizajn je inšpirovaný korunkou hodiniek Apple Watch.

AirPods Max
Foto: Apple

Okrem toho slúži na prijatie hlasových hovorov, na pozastavenie prehrávania, preskakovanie skladieb a na aktiváciu hlasovej asistencie Siri. Tlačidlom oproti sa prepína medzi aktívnym potláčaním hluku (tri mikrofóny v každom slúchadle) a režimom priepustnosti zvuku.

Každé z dvojice slúchadiel sa môže otáčať nezávisle tak, aby perfektne sadli na hlavu každého používateľa.

AirPods Max
Foto: Apple

Aj slúchadlá AirPods Max obsahujú čip Apple H1 – v každom slúchadle sa nachádza jeden takýto procesor. 40 mm dynamické meniče si Apple navrhol sám. Podľa neho produkujú hlboké basy, presné stredy a ostré a čisté výšky. Apple hovorí o „úžasnom zvuku s vysokou vernosťou“.

AirPods Max vydržia na jedno nabitie prehrávať hudbu 20 hodín, a to so zapnutým aktívnym potláčaním hluku. 5 minút nabíjania zabezpečí približne 1,5 hodiny počúvania hudby. Inteligentné puzdro Smart Case pomáha udržať batériu slúchadiel v nabitom stave.

AirPods Max
Foto: Apple

Nabíjanie prebieha cez konektor Lightning, v balení sa nachádza kábel Lightning – USB C. Podľa rakúskeho webu Apple stoja tieto slúchadlá 629 eur, cena je teda mimoriadne vysoká. Zákazník si môže vybrať z piatich farieb – sivej, striebornej, ružovej, zelenej a modrej.

Na vybraných trhoch sa dajú objednať od dnešného dňa, zákazníkom budú následne doručené najneskôr 15. decembra. Dodanie do Vianoc tak Apple stíha, pokiaľ si zákazník slúchadlá objedná v týchto dňoch.