AKTUÁLNE: Orange spustil 5G sieť. Má rýchlosť až 1 300 Mb/s, v ponuke sú aj dáta navyše

Orange dnes v Bratislave oznámil spustenie 5G siete. Máme podrobnosti.

Najväčší mobilný operátor na Slovensku, Orange, dnes na stretnutí s médiami oznámil spustenie komerčnej prevádzky 5G siete. Stal sa tak posledným operátorom, ktorý tak spravil.

Orange si verí a svoju 5G sieť nazýva „prvou skutočne vysokorýchlostnou 5G sieťou“ na Slovensku. Dostupná bude nateraz v bratiskavskej Petržalke a prekvapivo aj v časti Banskej Bystrici. Orange si zvolil 3.5 GHz pásmo, na ktorom je schopný dosiahnuť prenosové rýchlosti až 1 300 Mb/s.

Orange dnes spustil 5G sieť.
Orange dnes na stretnutí s médiami oznámil spustenie svojej 5G siete.

Vzhľadom na vyššiu rýchlosť je samozrejme predpoklad, že zákazníci stiahnu viac dát. Aj preto chce operátor ponúknuť vyššie dátové balíky.

Podporovať bude prenosy rýchlosťou až 1 300 Mb/s.

Nové balíčky pre 5G sieť

Pri programe Go 20 € si budete môcť za 5 € dokúpiť 3 GB dát, pri programe Go 30 € za rovnakých 5 €7 GB a pri programe Go 40 € za 5 €20 GB dát. Všetky dáta je možné využiť aj v 4G sieti. Program Go 65 € má nekonečné dáta, tam sa nepripláca nič.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše
K dispozícii budú špeciálne dátové balíky za 5 €.

Spočiatku bude Orange podporovať 11 zariadení schopných pripojiť sa na sieť novej generácie. Dva z nich budú od Huawei, dva od OnePlus, štyri od spoločnosti Samsung a tri od Xiaomi. Presné modely počas prezentácie nešpecifikoval.

Oficiálna podpora 5G zariadení sa nateraz zastavila na čísle 11.

Operátor však varoval, že 5G sieť spočiatku nechá spustenú pri maximálnej rýchlosti 600 Mb/s, o pár týždňov ju zvýši na 800 Mb/s a viac. Čo sa uploadu týka, tam môžete očakávať 70 – 80 Mb/s, čo je oproti 4G sieti približne dvojnásobok.

Porovnanie so 4G sieťou.

Dvakrát nižšia má byť aj odozva, ktorá sa zníži z 30 ms na oveľa priaznivejších 15 ms.

Na článku momentálne pracujeme. Viac obsahu pribudne čoskoro…

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať