samsung

Samsung to vyriešil expresne: Ak máte túto aktualizáciu, ste chránení

Diera v čipoch Qualcomm ohrozuje množstvo smartfónov.

Experti zo spoločnosti Check Point Research našli zraniteľnosť v čipoch výrobcu Qualcomm, ktorými sú vybavené mobilné zariadenia značiek Google, Samsung, LG, Xiaomi a OnePlus.

Bezpečnostná diera označená kódom CVE-2020-11292 ohrozuje takmer 40 percent mobilných telefónov, v ktorých sa uvedené čipy nachádzajú. Hackeri by mohli zraniteľnosť zneužiť na to, aby sa dostali k hovorom a textovým správam používateľov.

Výskumný tím o hrozbe informoval výrobcu Qualcomm, ktorý jej existenciu potvrdil a podrobnosti následne posunul príslušným výrobcom mobilných zariadení.

Samsung už pripravil aktualizáciu

Vlastníci smartfónov značky Samsung sú pred touto hrozbou chránení. Aspoň časť z nich. Juhokórejská spoločnosť na stránke venovanej bezpečnosti mobilných zariadení informuje, že od januára vydáva pre vybrané zariadenia bezpečnostné aktualizácie, ktoré chybu v čipoch Qualcomm opravujú.

samsung
Ilustr. foto: Qualcomm

Aj keď Samsung do súčasnosti zaplátal niekoľko zariadení, za zabezpečené sú považované všetky zariadenia, ktoré získali májovú bezpečnostnú aktualizáciu. Tá už dorazila, alebo postupne dobieha, smartfóny série Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy S20, Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Fold 5G.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe

Vo vybraných krajinách je májová bezpečnostná aktualizácia dostupná aj pre smartfóny strednej triedy Galaxy A, napríklad Galaxy A50 a Galaxy A51. Samsung používateľov vyzýva, aby si aktualizáciu nainštalovali hneď, ako bude dostupná.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 5G (128 GB)

Čo sa týka smartfónov iných značiek, aj tie by mali byť skôr či neskôr pred uvedenou hrozbou chránené. Ich výrobcovia by mali rovnako vydať bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá tento problém rieši.

Qualcomm zraniteľnosť opravil už v decembri. Výrobcovia smartfónov by tak mali mať všetko potrebné k tomu, aby mohli pripraviť aktualizáciu zabezpečenia.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať