4ka v Bratislave spustila 5G sieť: Má 83 vysielačov, prihlásiť sa do nej môžete už teraz

Na 83 vysielačoch situovaných v hlavnom meste.

Mobilnú sieť 5. generácie si môžu vyskúšať aj zákazníci operátora 4ka, pokiaľ sa nachádzajú v hlavnom meste a používajú kompatibilné zariadenie. Riaditeľ pre marketing a komunikáciu po viacerých dotazoch prezradil, že 5G sieť v Bratislave naozaj spustili.

Pripomeňme, že operátor 4ka bol prvým na Slovensku, ktorý sieť 5. generácie rozbehol, hoci len s veľmi obmedzeným pokrytím. Udialo sa tak v roku 2019 v Banskej Bystrici, vysielač operátor vtedy umiestnil na strechu hotela Auris.

„Mobilný operátor 4ka v spolupráci so sesterskou spoločnosťou SWAN spustil v uplynulom týždni skúšobnú prevádzku 5G siete na 83 vysielačoch v hlavnom meste. V tejto chvíli ide síce o skúšobnú prevádzku, no už počas nej môžu výhody najmodernejšej siete piatej generácie využívať bez akéhokoľvek príplatku zákazníci so SIM kartou 4ky a vybranými 5G telefónmi,“ uvádza v stanovisku riaditeľ pre marketing a komunikáciu SWAN Mobile Roland Kyška.

TIP REDAKCIE
POZOR: Podvodníci majú nový trik. Takto z vás vytiahnu desiatky eur, ani o tom nebudete vedieť!

„V týchto dňoch aktívne komunikujeme s viacerými výrobcami telefónov a mobilných zariadení s cieľom sprístupnenia našej siete v čo najširšom spektre 5G telefónov. Dodávatelia prispôsobujú firmware jednotlivých zariadení voči nastaveniam a parametrom našej 5G siete tak, aby všetko fungovalo ako má,“ dopĺňa Kyška.

5G sieť operátora 4ka si rozumie s viacerými mobilnými telefónmi značiek Motorola, Xiaomi, ZTE OnePlus alebo Huawei. V najbližších dňoch by sa mal zoznam kompatibilných zariadení výrazne rozrásť.

4ka 5G

Operátor dodáva, že paralelne s aktuálnymi procesmi pracuje na výstavbe a zahusťovaní 5G siete v hlavnom meste tak, aby bola zákazníkom k dispozícii v priebehu leta v tých lokalitách, kde je najväčší pohyb ľudí. Ide napríklad o historické centrum Bratislavy.

Dostupnosť 5G pokrytia 4ky v Bratislave si ešte koncom minulého týždňa všimol portál TOUCHIT. Na SIM karte operátora zaznamenal prenosové rýchlosti na úrovni 200 až 300/25 Mbps.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať