pokemon go

Pokémon Go banuje hráčov so smartfónmi iPhone, ide o chybu

Hra ich vyhodnocuje ako cheaterov.

Niekoľko lovcov Pokémonov v hre Pokémon Go používajúcich smartfóny iPhone si muselo dať od hry nútenú prestávku. Automatizovaný systém štúdia Niantic, ktoré za hrou stojí, totižto hráčom rozdáva bany, a to očividne neoprávnene.

O probléme informuje server Nintendo Life, podľa ktorého sa na sociálnych sieťach Twitter a Reddit kopia sťažnosti nespokojných hráčov. Dočasný či rovno trvalý zákaz v hre dostávajú používatelia smartfónov iPhone, ktorí žiadne pravidlá hry neporušili.

Zákazu v hre predchádza upozornenie, ktoré hráčov informuje o tom, že systémy v ich účtoch zaznamenali nezvyčajnú aktivitu, ktorá naznačuje, že používajú upravený softvér alebo neautorizovaný softvér tretej strany.

Bezpečnostný systém má zabrániť tomu, aby sa do hry nedostali podvodníci, tzv. cheateri, ktorí si pôsobenie v hre uľahčujú rôznymi trikmi a doplnkovým softvérom. V systéme sa tak pravdepodobne nachádza chyba.

Rozhorčenie hráčov nespôsobuje len samotný ban, ale aj laxný prístup zákazníckej podpory, ktorá im nie je zrovna nápomocná.

pokemon go
Foto: Danny Choo/Flickr

Nintendo Life pripomína, že nejde o prvý takýto problém hry Pokémon Go a štúdia Niantic. Hráčov na iPhonoch hra blokovala aj vlani cez leto. Vtedy sa predpokladalo, že systém omylom zablokoval tisíce účtov.

TIP REDAKCIE
TikTok plánuje veľkú zmenu: Pripravte si peňaženky, už to nebude zadarmo!

V roku 2019 sa rovnaký problém dotkol aj hráčov na smartfónoch značky Xiaomi. Nintendo ani Niantic sa ku komplikáciám zatiaľ nevyjadrili. Zostáva len dúfať, že nápravu zjednajú čo najskôr.

Pokémon Go je populárnou hrou s rozšírenou realitou, v ktorej musia hráči loviť virtuálne postavičky v skutočnom svete. Hra bola spustená v júli roku 2016. Úspešnosť hry neskresala ani pandémia.

Od januára do októbra 2020 vygenerovala príjmy presahujúce 1 miliardu dolárov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka výnosy stúpli o 11 %. Počet unikátnych inštalácií prekonal od jej uvedenia hranicu 600 miliónov.

Pokémon Go aktívne hráva každý mesiac niekoľko desiatok miliónov hráčov po celom svete. Najvyššiu aktivitu tvorcovia zaznamenali v máji roku 2018, kedy bolo v hre 147 miliónov aktívnych hráčov.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať