microsoft

Microsoft kúpil AI firmu Nuance, zaplatil za ňu enormných 19,7 miliárd dolárov

Druhý najväčší obchod v histórii Microsoftu.

Nuance Communications je firmou, ktorá môže byť na prvé počutie neznáma. Ide však o významný subjekt s 30-ročnou históriou, ktorý pôsobí v oblasti umelej inteligencie a rozpoznávania reči.

Microsoft spoločnosť Nuance Communications odkúpil za 19,7 miliárd dolárov, o čerstvo potvrdenej akvizícii informuje The Verge. Za jednu akciu firmy zaplatil 56 dolárov, čo je o 23 percent vyššia suma, než za akú sa akcie predávali minulý piatok.

Microsoft tak uskutočnil druhú najväčšiu akvizíciu vo svojej histórii. Viac zaplatil len za sociálnu sieť LinkedIn, v roku 2016 ju odkúpil za 24 miliárd dolárov.

Kľúčovým produktom Nuance Communications je audio softvér Dragon, ktorý dokáže vďaka prostriedkom strojového učenia veľmi presne rozpoznávať a prepisovať reč. Platforma Dragon je lídrom v tomto odvetví.

Na základe licencie ju využíva niekoľko firiem a služieb. Spolieha sa na ňu aj digitálna asistencia Siri spoločnosti Apple. Microsoft má zrejme v pláne začleniť túto technológiu do svojich produktov a služieb.

TIP REDAKCIE
Sľubovali BlackBerry smartfón, no teraz sú ticho: Čo sa stalo?
microsoft
Foto: iphonedigital/Flickr

Miesto by si mohla nájsť v službe Teams, balíku Office alebo v cloudových riešeniach Azure. Prednášky, práca na diaľku, konferencie… Spoľahlivý digitálny prepis hovoreného slova môže uľahčiť a zrýchliť prácu s informáciami.

Platforma Zoom ponúka automatický prepis prostredníctvom služieb tretích strán, akou je napríklad Otter (TU), pripomína The Verge.

Microsoft a Nuance Communications sa nestretli po prvýkrát. Firmy spolupracujú od roku 2019. Strategické partnerstvo vtedy uzavreli s cieľom digitalizovať zdravotné záznamy zákazníkov spoločnosti Microsoft. Engine Dragon Medical One je „vycvičený“ tak, aby porozumel aj odbornej lekárskej terminológii.

Systém má využívať až pol milióna lekárov po celom svete. Len v USA s ním má pracovať 77 percent nemocníc. Na inováciách v segmente zdravotnej starostlivosti bude Microsoft pracovať naďalej. Technológie Nuance Communications posilnia funkcie Microsoft Cloud for Healthcare orientujúce sa správu zdravotných údajov.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať