Žiadne porty ani tlačidlá: Oppo chystá smartfón s revolučným dizajnom

Skok smerom vpred.

Názory na smartfóny, čo sa dizajnu týka, sa naprieč užívateľmi diametrálne odlišujú. Zatiaľ čo podľa niektorých sa dizajn veľmi nemení, resp. každý rok sa dočkáme len drobnejších vylepšení, iní to vnímajú ako pomalý rozbeh pred veľkým skokom. Kedy sa ale takého skoku konečne dočkáme?

Zopár sme ich už mali. Veľkým skokom vpred bol napríklad Mi Mix Alpha z roku 2019 či prvý skladací smartfón. Teraz je ale čas na ďalší. Podľa všetkého nám ho predvedie čínsky výrobca Oppo.

Nový produkt od Oppo nemá ani tlačidlá, ani porty. Stále však má byť prítomné drôtové nabíjanie

Spoločnosť totiž pracuje na smartfóne bez portov i tlačidiel. Na rozdiel od prototypov, aké v minulosti predstavilo Xiaomi či Vivo, však stále ponúkne drôtové nabíjanie, informuje Android Authority. Vyzerá to, že Oppo experimentuje so systémom drôtového nabíjania, ktoré pre funkcionalitu nevyžaduje nabíjací port. Podobať sa môže napríklad na MagSafe od spoločnosti Apple.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Okrem portov a tlačidiel má chýbať aj viditeľný selfie snímač. Ten totiž bude schovaný pod displejom. (Takmer) neviditeľné majú byť dokonca aj zadné foťáky, čiže je možné, že výrobca uplatní podobný postup ako OnePlus pri svojom Concept One.

Treba však poznamenať, že zatiaľ stále ide len o prototyp, pričom nie je vôbec isté, či niekedy zariadenie postúpi do štádia veľkovýroby. Jednoznačne však ide o dôkaz toho, že výrobcovia vidia budúcnosť priemyslu so smartfónmi bez portov a tlačidiel.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať