microsoft

Microsoft má dôvod na oslavu: Windows 10 používa až 1,3 miliardy ľudí

Len tak ďalej!

Microsoft má dôvod na oslavu. Jeho najaktuálnejší a zároveň najrozšírenejší operačný systém, Windows 10, začalo v minulom roku používať 300 miliónov nových užívateľov. V marci minulého roku sa spoločnosti dokonca podarilo prekonať hranicu 1 miliardy užívateľov.

Ako píše server GSMArena, teraz sa softvérový gigant chváli novými číslami, a to nielen tými hovoriacimi o ziskoch. Jeho operačný systém Windows 10 má aktuálne používať až 1,3 miliardy užívateľov. Vďačiť za to môže predovšetkým pandémii COVID-19, kvôli ktorej mnohé firmy a iné inštitúcie, vrátane škôl, prešli na tzv. “home office”. Dopyt po nových počítačoch tak rapídne vzrástol.

Microsoft windows 10
Microsoft

Zárobky Microsoftu prekonali očakávania analytikov

Čo sa týka finančných výsledkov za kvartál končiaci 31. marca 2021, čísla vraj prekonali očakávania analytikov. Tí predpokladali, že Microsoft zarobí 41,03 miliardy dolárov, no v skutočnosti sa mu podarilo získať až 41,7 miliardy dolárov. Čistý zisk má činiť 15,5 miliardy dolárov, čo symbolizuje až 44-percentný medziročný nárast. Značné čiastky generovali služby Office 365 a cloud.

TIP REDAKCIE
Bude sa zdražovať? Apple má upraviť ceny iPhone 14, hádajte ktorým smerom!

Výrazne si však prilepšila aj služba LinkedIn, ktorej príjem stúpol o 25 %. Zárobky z obsahu či služieb pre Xbox vzrástli až o 34 %, z vyhľadávania a reklám o 17 % a zo spomínaného cloudu o veľmi slušných 33 %.

Microsoft sa teda rozhodne nemá na čo sťažovať. Nielenže stúpa počet aktívnych užívateľov jeho operačného systému, ale ešte k tomu sa môže tešiť ohromnému rastu naprieč nemalého spektra zastrešovaných odvetví. Dúfajme, že si toto tempo dokáže udržať aj v ďalších kvartáloch.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať