Facebook vlastní WhatsApp, Mark Zuckerberg však používa Signal

Irónia.

Jednou z obetí hacku Facebooku z roku 2019 sa stal aj samotný CEO spoločnosti, Mark Zuckerberg. Na internet uniklo jeho telefónne číslo, na základe čoho sa zistilo, že je užívateľom komunikačnej služby Signal. A to aj napriek tomu, že vlastní WhatsApp.

Nabúranie sa do Facebooku je aktualita ešte z roku 2019. Skutočnosť, že sa medzi celkovo 533 miliónmi obetí nachádza aj samotný CEO spoločnosti, odhalil Dave Walker, odborník v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

To však nie je všetko, čo sa mu podarilo odhaliť. Okrem toho zistil, že číslo Marka Zuckerberga je prepojené s účtom v prostredí komunikačnej platformy Signal, informuje server Mashable. Iróniou je, že platforma je priamym konkurentom pre službu WhatsApp, ktorá spadá pod Facebook.

signal aplikacia
Ikona aplikácie Signal

Signal na skutočnosť veľmi rýchlo zareagoval

Spoločnosť stojaca za predmetnou službou na túto skutočnosť veľmi rýchlo reagovala tweetom, v ktorom si celkom vtipne uťahuje z WhatsAppu a jeho nových podmienok používania, ktoré zapríčinili masívny prechod užívateľov z WhatsAppu na iné platformy.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Tieto podmienky predstavujú nový spôsob, akým Facebook zbiera dáta o užívateľoch. Aj keď uvádza, že neovplyvnia bezpečnosť či súkromie užívateľov, mnohí tomu zrejme neveria. Pôvodne mala byť aktualizácia implementovaná už 8. februára, no spoločnosť sa ju nakoniec rozhodla posunúť.

Užívatelia, ktorí tieto podmienky neakceptujú, budú stále môcť určitý čas odosielať a čítať správy. Na krátko taktiež budú mať možnosť získavať notifikácie a prijímať prichádzajúce hovory.

Tí, ktorých tieto zmeny akýmkoľvek spôsobom postihujú, majú niekoľko možností, a to buď podmienky prijať alebo preniesť históriu svojich konverzácií na inú platformu s end-to-end šifrovaním.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať