Stránka Chemtrails Slovensko zmizla z Facebooku: Mala 31 tisíc fanúšikov, šírila hoaxy

Slovenský Facebook je ľahší o ďalšiu dezinformačnú stránku.

Slovenská dezinformačná scéna je „ľahšia“ o ďalšiu stránku šíriacu nepravdy alebo polopravdy. Po tom, ako Facebook zakročil voči webu Bádateľ, teraz prišla na rad skupina Chemtrails Slovensko, ktorá združovala viac ako 31 tisíc fanúšikov. Informoval o tom aktivista Jakub Goda.

Facebook nám potvrdil, že zrušil stránku Chemtrails Slovensko po tom, ako sme im cez ministerstvo zdravotníctva poslali niekoľko príkladov a ukážok dezinformácií, ktoré šírili,píše na svojom profile.

Stránka, ktorá okrem teórie ohľadom chemtrails šírila aj nepravdy o vakcínach a ďalších témach tak zo sociálnej siete úplne zmizla. „Facebook preskúmal ich obsah a stiahli celú stránku, pretože vyhodnotili, že opakovane porušovala ich community standards related to Covid and vaccine information. To v preklade znamená, že skupina porušovala pravidlá a štandardy týkajúce sa ochorenia Covid a informácií týkajúcich sa vakcín.

Dezinformačná skupina Chemtrails Slovensko skončila.
Stránka nešírila len hoaxy o “chemtrails,” ale aj o vakcínach a Covid-19

Pochopiteľne, neznamená to, že ľudia šíriaci podobné správy z Facebooku zmizli. Stále sa na ňom nachádzajú, akurát teraz nemajú stredisko, z ktorého sa tieto správy dostávali pred oči tisícov ľudí.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Na Facebooku sa však stále nachádza niekoľko menších skupín s rovnakým alebo podobným názvom. Pri letmom pohľade na výsledky vyhľadávanie je zjavné, že fungujú minimálne dve ďalšie, hoc omnoho menšie.

Total
43
Zdieľaní
Total
43
Zdieľať