signal

Signal uľahčuje presun konverzácií zo starého do nového zariadenia

WiFi Direct.

Komunikačná platforma Signal sa v poslednom období stala útočiskom pre mnohých používateľov, ktorým nevoňali aktualizované zásady ochrany súkromia komunikátora WhatsApp.

Signal, ktorý si na bezpečnej a súkromnej komunikácii zakladá, získal v posledných mesiacoch množstvo nových používateľov. Aj preto tvorcovia urýchľujú vývoj nových funkcií a prvkov s cieľom ponúknuť používateľom všetko, na čo sú zvyknutí z „mainstreamových“ komunikačných aplikácií.

Animované nálepky alebo skupinové videohovory chránené šifrovaním sú určite fajn. Ak však používateľ vymení svoj starý smartfón za nový, existujúce konverzácie a údaje doň musí presunúť klasickým spôsobom. To znamená, že si vytvorí lokálnu zálohu a tú potom manuálne prenesie do nového zariadenia.

Po novom to však pôjde podstatne jednoduchšie, informuje AndroidPolice. Vývojári pridali do aplikácie nový nástroj, ktorý kompletnú migráciu Signal profilu medzi dvoma Android zariadeniami uskutoční prostredníctvom spojenia WiFi Direct. Spojenie je podľa štandardov platformy chránené end-to-end šifrovaním.

signal
Foto: Testing Catalog

Momentálne je migračná funkcia dostupná len v beta verzii aplikácie Signal (verzia 5.5.1). Pre jej využitie je nutné mať túto verziu nainštalovanú v oboch zariadeniach, v starom aj novom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Nie je známe, kedy sa novinka dostane aj do stabilnej verzie aplikácie určenej pre všetkých používateľov. Trvať by to ale nemalo dlho. Ak sa vám nechce čakať a chcete mať nové funkcie k dispozícii skôr, zapojiť sa môžete do testovacieho beta programu – stačí kliknúť SEM.

Pamätajte však, že beta verzie aplikácií a služieb môžu obsahovať chyby alebo problémy so stabilitou. Testovací program ale môžete kedykoľvek opustiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať