Samsung Galaxy S22 Ultra môže osedlať až 200 Mpx fotoaparát

Hádam to bude stačiť.

Ďalšia generácia top-end smartfónov z dielne Samsungu má do oficiálneho predstavenia ešte poriadne ďaleko. Napriek tomu sa môžeme oboznámiť s azda prvými špekuláciami, ktoré hovoria o foto technike nadchádzajúceho Galaxy S22 Ultra.

Informácie pochádzajú z Číny, web IT Home upozornil na príspevky známych informátorov Ice Universe a Digital Chat Station.

Podľa nich Samsung tento rok predstaví nový snímač obrazu s rozlíšením 200 Mpx, o ktorom sa povráva od marca. Miesto by si mal nájsť v budúcoročnom smartfóne Galaxy S22 Ultra. Predbehnúť by ho mohol výrobca Xiaomi, ktorý má taktiež v budúcnosti predstaviť smartfón s 200 Mpx fotoaparátom.

200 Mpx snímač by mal disponovať pixelmi o veľkosti 0,64 µm. Aj v tomto prípade Samsung použije technológiu pre zlučovanie informácií zo susediacich pixelov, čím docieli lepšiu citlivosť na svetlo.

Súčasný model Galaxy S21 Ultra je vybavený 108 Mpx snímačom obrazu (0,8 µm pixely), ktorý dokáže produkovať naozaj pôsobivé zábery. Zdá sa, že spoločnosť Samsung naháňanie pixelov stále baví, hoci ich vyšší počet automaticky nezaručuje aj lepšiu kvalitu výsledných záberov.

galaxy s22 ultra

Podstatnejšia je veľkosť samotného obrazového snímača, svetelnosť objektívu a v prípade smartfónov aj softvér, ktorý sa o spracovanie obrazových informácií stará.

TIP REDAKCIE
Samsung The Freestyle: Projektor za 999 € prichádza na Slovensko!

Možno zaujímavejšie pôsobí avizovaná spolupráca Samsungu so spoločnosťou Olympus, ktorá by sa mala podieľať na vývoji fotoaparátov pre nový Galaxy S22 Ultra. Toto partnerstvo ale zatiaľ nikto nepotvrdil a nie je jasné, čo presne má Olympus zastrešiť. Teoreticky by mohlo ísť o optickú stabilizáciu založenú na posune obrazového snímača.

V rámci špekulácií sa tiež spomína umiestnenie prednej kamery pod obrazovku. Toto riešenie Samsung zrejme najskôr otestuje v novom modeli skladacieho smartfónu, ktorý spoznáme ešte v tomto roku.

Zvedaví sme aj na nový procesor Exynos. Ten má využívať technológie, respektíve grafický čip od AMD. „Ďalší vlajkový produkt spoločnosti bude využívať GPU jednotku novej generácie od spoločnosti AMD,“ uviedol počas predstavovania čipsetu Exynos 2100 (január 2021) šéf divízie Samsung SDI Dr. Inyup Kang.

Ako sme uviedli, rad Galaxy S22 má do premiéry ešte ďaleko. Existujúce podrobnosti o jeho výbave tak treba brať s náležitou rezervou. Novinky nespoznáme skôr než v prvom štvrťroku 2022.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať