Kanaďania ostali offline: Bobry im prehrýzli optický kábel

Bez internetu boli 36 hodín.

Poskytovanie internetového pripojenia v odľahlejších oblastiach so sebou prináša niekoľko ťažkostí. Presvedčil sa o tom aj kanadský operátor Telus, ktorý musel urýchlene opravovať prehryznutý optický kábel v lokalite Tumbler Ridge.

O pripojenie tam totiž prišlo vyše 900 zákazníkov, prestala fungovať aj televízia a nešli ani miestne hovory. O incidente informoval kanadský verejnoprávny rozhlas a televízia, CBC.

Tumbler Ridge je malé mesto na severovýchode Britskej Kolumbie s populáciou asi 2 000 ľudí. Zákazníci museli bez pripojenia vydržať približne 36 hodín.

Optický kábel prehrýzli na niekoľkých miestach

Bobry sa prehrýzli cez optické káble na niekoľkých miestach, čím spôsobili rozsiahle škody,“ povedala hovorkyňa operátora Liz Sauvé. „Náš tím našiel neďalekú priehradu, kde sa bobry pravdepodobne prekopali dosť hlboko na to, aby našli a zničili naše vedenie. Kábel je zakopaný asi 3 metre pod zemou a chránený je 11,5 cm hrubou inštalačnou trubicou. Bobry postupne prehrýzli trubicu a neskôr na mnohých miestach aj samotný kábel,“ dodala v stanovisku pre Gizmodo.

TIP REDAKCIE
Facebook chce posilniť ochranu aktivistov a žurnalistov pred osobnými útokmi
Optický kábel aj pásku, ktorá ho označuje. Bobry využívajú všetko.
Bobry využili aj pásku identifikujúcu optickú linku.

Boby pravdepodobne hľadali vhodný materiál pre vybudovanie svojich domovov. Z fotografií z „miesta činu“ je zjavné, že zvieratá svoje príbytky vybavili aj páskou označujúcou natiahnutý optický kábel, ktorá je taktiež uložená hlboko v zemi.

Predstavitelia operátora to zobrali s humorom a celý incident opísali ako “unikátne kanadský“.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať