Slováci sa nezaprú: Na Bazoši hľadajú babku alebo dedka. Chcú ich využiť, aby sa mohli zaočkovať

Za takúto „spoluprácu“ sú ochotní zaplatiť aj 100 €.

Novinky v systéme očkovania so sebou prinášajú kuriózne situácie. Vynaliezaví Slováci sa obrátili na inzertné portály ako Bazoš, na ktorých hľadajú babky alebo dedkov, s ktorými by sa mohli dať zaočkovať, vyplýva zo zistení RTVS. Novinka, ktorá ešte nezačala platiť, umožní ľuďom, ktorí na očkovanie prinesú seniorov, nechať zaočkovať tiež.

Budeme sprevádzať vašu babku / dedka na očkovanie a zaplatíme za to 100 €. Nás ako sprievod zaočkujú tiež,“ píše sa v jednom z inzerátov na Bazoši z okolia Nitry, resp. Zlatých Moraviec. Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR, Zuzana Eliášová, pritom v reakcii pre RTVS poznamenala, že takéto správanie „asi nie je úplne v poriadku, ale v tejto chvíli to zakázané nie je.

Očkovanie Slováci zháňajú aj na Bazoši.
Ak presvedčíte, aby váš dedko či babka prišli na očkovanie a budete im robiť doprovod, od 1. mája by mali zaočkovať aj vás.

Ministerstvo tiež upozorňuje, že „aktualizácia očkovacej vyhlášky má za cieľ urýchliť očkovanie ľudí, ktorí sú najviac ohrození ochorením COVID-19. Vyhláška ešte nie je platná, aktuálne je na pripomienkovaní. Predpokladaný termín účinnosti aktualizovanej vyhlášky je 1. máj. Prosíme vás preto, aby ste sa zatiaľ nedožadovali očkovania ako sprievod vo vakcinačných centrách, pretože možné to bude až po tom, ako vyhláška vstúpi do účinnosti“.

TIP REDAKCIE
Kladný záporák? Vedci objavili čiernu dieru, ktorá vytvára nové hviezdy

Prístup Ministerstva zdravotníctva sa nepáči mnohým expertom. Jedným z nich je aj dátový analytik Martin Šuster, ktorý je presvedčený o tom, že očkovacia stratégia by sa nemala uberať „kupčením so seniormi“ ale smerom mobilných tímov, očkovania obvodným lekárom a podobne.

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať