Nedostatok čipov zrejme zasiahol aj Apple, nové iPady a MacBooky sa môžu oneskoriť

Presný čas nie je známy.

Čipová kríza aktuálne terorizuje celý technologický svet. Zasiahla, zasahuje a ešte aj nejaký čas bude zasahovať do plánov mnohých veľkých výrobcov, medzi ktorých sa, podľa najnovších zistení, zaraďuje dokonca aj americký Apple.

Ako píše publikácia Ubergizmo, špekulovalo sa, že Apple tento mesiac usporiada podujatie venované novým produktom v podobe iPadov a MacBookov. Háčik je v tom, že firma ešte ani len nezačala s rozosielaním pozvánok. Pochopiteľne, je možné, že firma v skutočnosti žiadne takéto podujatie usporiadať neplánuje, čo by znamenalo, že sa predpovede mýlili, no údajne existuje ešte jedno možné vysvetlenie.

MacBook

Apple zrejme zasiahla čipová kríza

Tým je vplyv čipovej krízy. Podľa správy od Nikkei Asia je možné, že nedostatok čipov zasiahol aj Apple, a to práve v oblasti výroby nových modelov iPad a MacBook. Ak je táto informácia pravdivá, a teda že kríza naozaj spomalila výrobu nových produktov, je možné, že gigant svoje podujatie pre istotu odložil na neskôr.

TIP REDAKCIE
Apple neurobí nič navyše: Touch ID v displeji iPhone 14 nebude, plynulé displeje si ponechajú len drahšie modely

Jeho tradíciou je sprístupniť svoje produkty hneď po predstavení alebo krátko po ňom. To by však v tomto prípade rozhodne nebolo možné.

Ak ste teda čakali na predstavenie nových tabletov či notebookov od Apple, zrejme si budete musieť počkať ešte o trochu dlhšie, aspoň kým spoločnosť nevyrieši problémy postihujúce výrobu. Dúfajme, že to bude čo najskôr.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať