Apple posilní bezpečnosť svojich smartfónov, iPhone 13 môže využívať kombináciu Face ID a Touch ID

Duálne biometrické overenie totožnosti.

Apple do budúcnosti plánuje výrazné posilnenie bezpečnosti svojich smartfónov. Ako píše server 9to5Mac, gigant môže svoj nadchádzajúci rad zariadení, iPhone 13, vybaviť podporou pre duálne biometrické overenie totožnosti.

Inými slovami, smartfóny na overenie totožnosti užívateľa môžu využívať kombináciu Touch ID a Face ID. V praxi to znamená, že sa smartfón odomkne až vtedy, keď užívateľ úspešne prejde zabezpečením prostredníctvom snímania tváre a zabezpečením prostredníctvom snímania odtlačku prstu. Síce to zrejme zaberie nejaký čas navyše, no milovníci maximálnej bezpečnosti budú túto novú vychytávku zbožňovať.

Novinka korešponduje s nedávnymi hypotézami, podľa ktorých má nadchádzajúca séria iPhonov získať späť snímač odtlačkov prstov, od ktorého Apple pôvodne upustil pár rokov dozadu. Pravdepodobne poputuje pod displej.

Ďalšie novinky sa týkajú úložiska. Zatiaľ čo aktuálna maximálna kapacita siaha k hranici 512 GB, pri nových modeloch iPhone 13 to môže byť takmer dvojnásobok, čiže 1 TB.

Foto: Apple

iPhone 13: Ešte bezpečnejšie, ešte výkonnejšie

Vyzerá to, že smartfóny iPhone 13 nebudú len bezpečnejšie, ale aj výkonnejšie. Konečne sa dočkáme kvalitných panelov s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktoré budú doplnené o technológiu LTPO, ktorá sa postará o prispôsobovanie obnovovacej frekvencie zobrazenému obsahu.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

Batérii, ktorá sa v minulosti stretla s ostrou kritikou, by taktiež mala byť venovaná patričná pozornosť – budú väčšie. Treba však poznamenať, že číslo na papieri nie je všetko. Rozhodne treba zvážiť skutočnosť, že displeje v nových iPhonoch budú aj napriek vrstve LTPO stále pomerne náročné na spotrebu. No na druhú stranu, tieto negatívne dopady sa dajú zmierniť správnou optimalizáciou softvéru a energeticky efektívnejším čipom.

Foto: Apple

A keďže je reč o iPhonoch, zabudnúť nesmieme ani na plánovanú redukciu veľkosti výrezu. Apple totiž údajne plánuje nové aranžovanie vnútorných komponentov, pričom má zmenšiť modul pre Face ID a slot pre SIM kartu presunúť na základnú dosku. Výrez tak môže byť menší a vďaka uvoľnenému priestoru môžu byť nasadené väčšie batérie.

Tieto predpovede však stále treba brať s rezervou, nakoľko nie sú oficiálne. Taktiež je dôležité si uvedomiť, že zariadenia sú od nás stále pomerne ďaleko, preto sa toho môže v priebehu najbližších mesiacov ešte mnoho zmeniť.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať