Ďalšie informácie o iPhone 13: Očakávať máme väčšie batérie, lepší displej a menší výrez

Samé skvelé novinky.

Mnoho fanúšikov značky Apple sa už nepochybne teší na ďalšie rozšírenie portfólia technologického giganta, ktoré zastúpia nové modely v podobe radu iPhone 13. Zariadenia v porovnaní s aktuálnou generáciou ponúknu značné vylepšenia, predovšetkým v oblasti displeja. Tešiť sa však môžeme na viacero vecí.

O displejoch už padlo niekoľko teórií. V skratke, iPhone 13 bude prvým radom smartfónov od Apple, ktorý ponúkne displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou, teda minimálne pri “Pro” modeloch. Očakáva sa aj implementácia technológie LTPO, ktorá prostredníctvom prispôsobenia obnovovacej frekvencie značne šetrí batériu.

Ako už však vyplýva z úvodu, toto nie je to jediné, na čo sa môžeme tešiť. Známy analytik Ming-Chi Kuo pred časom predpovedal, že tohtoročná séria bude úplne prvou, ktorá bude bez nabíjacích portov. Po novom však túto teóriu vyvracia, resp. predpovedá, že bezportovej budúcnosti sa tento rok nedočkáme. Na novinku upozorňuje server MacRumors.

Táto informácia niektorých poteší, niektorých asi nie. Je však pravda, že MagSafe, bezdrôtový nabíjací systém od Apple, jednoducho nemusí byť na takýto posun dostatočne vyspelý.

iPhone 12, predchodca iPhone 13
Foto: Apple

iPhone 13: Rýchlejšie pripojenie, väčšie batérie, menší výrez a nový objektív

Okrem toho sa očakáva, že všetky modely iPhone 13 dorazia v rovnakých veľkostiach ako tie tohtoročné. Ponúknu však výkonnejší 5G modem v podobe Snapdragon X60 od Qualcommu, vďaka čomu môžeme rátať s rýchlejším 5G pripojením a zároveň šetrnejším prístupom k dátam.

Veľmi poteší aj rozhodnutie o implementácii väčších batérií. Vďaka nim by mali zariadenia vydržať dlhšie, no taktiež budú aj o niečo ťažšie. Treba však pripomenúť, že nové displeje si vypýtajú svoju daň na spotrebe energie, a teda nemožno jednoznačne potvrdiť, že skutočne ponúknu dlhšiu výdrž. Potenciál tu však je.

V neposlednom rade si zmienku zaslúži aj redukcia veľkosti kontroverzného výrezu. Apple to má dosiahnuť novým aranžovaním vnútorných komponentov a taktiež použitím menšieho modulu pre Face ID či premiestnením slotu pre SIM kartu na základnú dosku. Toto je taktiež dôvod, prečo Apple bude môcť použiť väčšie batérie.

Posledným zásadným vylepšením, o ktorom sme sa dozvedeli, je vylepšený širokouhlý snímač, ktorý by mal disponovať podporou pre automatickú stabilizáciu obrazu. Aktuálne sa touto možnosťou pýši len iPhone 12 Pro Max, s príchodom novej generácie by však mal byť rozšírený na všetky modely.

Porovnajte si ceny iPhone 12 Pro u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať