Konferencia Google I/O sa tento rok uskutoční, prebehne online formou

Po minuloročnej prestávke sa podujatie vracia späť.

Google I/O je najväčšou udalosťou spoločnosti Google, na ktorej pravidelne predstavuje najmä softvérové, ale aj hardvérové novinky. Konferencia pre vývojárov a technologických nadšencov sa tento rok uskutoční od 18. do 20 mája.

Konferencia Google I/O sa v posledných rokoch konala vždy v máji. Tento rok sa bude odohrávať online formou, s čím asi každý už tak trochu počítal.

Otázne však bolo samotné usporiadanie. Vlani sa totižto podujatie nekonalo. Google ho zrušil, dôvodom boli obavy o zdravie zamestnancov a účastníkov vývojárskej konferencie.

Podujatie malo byť vysielané online, no napokon sa Google rozhodol, že ho neusporiada vôbec. Guvernér amerického štátu Kalifornia, Gavin Newsom, vtedy nariadil zákaz vychádzania a všetkých obyvateľov vyzval, aby zostali doma a pomohli tak v boji proti pandémii.

Práve Kalifornia bola miestom, kde sa mala konferencia pôvodne odohrať.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy
google io
Foto: Google

Čo na konferencii pre vývojárov uvidíme? Určite podrobnosti o operačnom systéme Android 12, ktorý je momentálne dostupný len ako alfa verzia určená pre vývojárov. Ďalej napríklad Chrome a Chrome OS, Mapy, Gmail, Fotky, YouTube… Google prevádzkuje množstvo služieb, ktorým sa bude na konferencii taktiež istotne venovať.

Okrem zaujímavých čísiel o počte používateľov a podobne by sme mali byť informovaní aj o nových funkciách a plánoch do budúcnosti súvisiacich so službami a aplikáciami Google.

V rámci hardvéru by sme zase mohli uvidieť nový model smartfónu Pixel 5a či ďalšiu generáciu slúchadiel Pixel Buds. Neprekvapili by ani novinky z kategórie zariadení inteligentnej domácnosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať