15 miliónov dávok vakcíny Johnson & Johnson môže ísť do koša, v továrni si pomýlili ingrediencie

USA vraj stále budú mať dostatok vakcín na naplnenie svojho sľubu.

Mýliť sa je ľudské, na tom sa zhodneme asi všetci. Niektoré omyly sú zanedbateľné, niektoré, naopak, dokážu ovplyvniť životy miliónom ľudí. Do tej druhej skupiny sa, žiaľ, zaraďuje aj chyba, ktorá nastala v Emergent Biosolutions, továrni, ktorá produkuje vakcíny Johnson & Johnson a AstraZeneca.

V továrni boli totiž nechtiac zamenené ingrediencie, v dôsledku čoho bolo zničených až 15 miliónov dávok vakcíny Johnson & Johnson. Výroba i následné expedovanie sa tak oneskorí až o niekoľko týždňov, píše Business Insider. Incident už má prešetrovať aj FDA (Správa potravín a liečiv).

Pochopiteľne, táto chyba nijak neovplyvňuje vakcíny, ktoré už boli expedované. Vládni predstavitelia taktiež očakávajú, že Spojené štáty americké budú mať dostatok vakcín na to, aby sa dokázal splniť sľub prezidenta Joea Bidena, podľa ktorého bude mať do konca mája každý jeden Američan nárok sa nechať zaočkovať.

COVID-19

J&J: V roku 2021 sa má vyrobiť až 1 miliarda dávok

Vakcíny J&J sú na pôde Spojených štátov amerických jednou z hlavných vakcín na COVID-19. Autorizáciu získali ešte 27. februára, pričom firma sľúbila, že do konca mája dodá 20 miliónov dávok vakcín a do konca júna až 100 miliónov vakcín. Celkovo plánuje v tomto roku vyrobiť 1 miliardu vakcín, čo je naozaj veľmi ambiciózny cieľ.

TIP REDAKCIE
Photoshop v internetovom prehliadači: Adobe predstavil webovú verziu obľúbeného programu

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať