Na ťažbu kryptomien nepotrebujete špičkový stroj, dokáže to aj legendárna konzola Game Boy z roku 1989

Veľmi, veľmi pomaly.

Ťažba kryptomeny je, minimálne pre používaný stroj, veľmi náročnou úlohou. YouTuber vystupujúci ako stacksmashing však ukazuje, že pre tento účel nepotrebujete nutne nadupanú mašinu. Poslúžiť vám v tomto smere dokáže napríklad aj legendárna herná konzola Game Boy roku 1989, informuje The Verge.

Vo svojej podstate je kryptomeny možné ťažiť na takmer všetkom, čo je pripojené na internet. Asi nikto však nikdy nepredpokladal, že toto moderné nehmotné aktívum je možné vyťažiť aj prostredníctvom tri dekády starej hernej konzoly.

Konzola sama o sebe nespĺňa podmienku pripojenia na internet, a tak musel YouTuber trochu pošpekulovať. A podarilo sa mu to. Konzolu pripojil k mini-počítaču Raspberry Pi Pico.

Game Boy
Zdroj: AlexAntropov86 – Pixabay

Game Boy síce dokáže ťažiť kryptomeny, no veľmi, veľmi pomaly

Keď už bol Game Boy pripojený, ťažba sa mohla začať. Avšak vysoké rýchlosti, pochopiteľne, očakávať nemôžme. Procesor s na dnešné pomery úsmevným taktom 4,19 MHz predsa len neponúka dostatočné kapacity na to, aby sa rýchlosť ťažby mohla rovnať iným, modernejším metódam.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Aby sme boli konkrétnejší, rýchlosť ťažby dosahovala 0,8 hashov za sekundu. Pre porovnanie, dnešné špičkové zariadenia dokážu ťažiť o rýchlosti až 100 Th/s. Inými slovami, konzola Game Boy je oproti nim 125 triliónov-násobne pomalšia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať