Volvo

Volvo končí so spaľovacími motormi, od roku 2030 bude predávať len elektromobily

Priestor nedostanú ani hybridy.

Automobilka Volvo si dala za cieľ, že v roku 2025 budú polovicu z jej predajov tvoriť len elektrické vozidlá. Pôvodný zámer firma aktualizovala, teraz chce od roku 2030 ponúkať iba čisto elektrické vozidlá, informuje The Verge.

Volvo tak urýchľuje prechod na úplne elektrické vozidlá, čo má byť spôsobené „silným dopytom“ zo strany zákazníkov. Automobilka má v súčasnosti v ponuke len jeden elektromobil, model XC40 Recharge, druhý elektromobil predstaví v priebehu dnešného dňa (2. marec 2021).

Elektrická novinka bude postavená na rovnakej platforme (CMA – Compact Modular Architecture) ako prvotina XC40 Recharge.

Volvo len cez internet

Ak si budete chcieť v budúcnosti kúpiť elektromobil švédskej značky, pôjde to len cez internet. Automobilka však presnejšia nebola a prechod na výhradný online predaj plánuje zrealizovať v „nadchádzajúcich rokoch“.

volvo
Model XC40 Recharge. Foto: Volvo

Rovnakým spôsobom predáva elektromobily spoločnosť Tesla, ktorá od 2019 postupne zatvára väčšinu zo svojich kamenných predajní. Tesle sa vďaka tomu darí znižovať prevádzkové náklady. Úspora v tejto oblasti je zrejme motivujúca aj pre túto spoločnosť.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Håkan Samuelsson okrem iného uviedol, že sa rozhodli investovať do budúcnosti a sústredia sa na to, aby sa v rýchlo rastúcom segmente prémiových elektromobilov stali lídrom.

Zákazníkom chce automobilka v budúcnosti ponúkať „menej produktov za transparentnejšie ceny.“ Volvo sa domnieva, že vozidlá so spaľovacím motorom nemajú z dlhodobého hľadiska budúcnosť.

Podobný názor zdieľajú aj ostatné automobilky. Do postupnej elektrifikácie vozového parku sa už pustil Volkswagen, Jaguar alebo luxusné Bentley.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať