playstation store

Sony končí: Toto si už v PlayStation Store nekúpite

O už zakúpený obsah používatelia neprídu.

Spoločnosť Sony od 31. augusta ukončí predaj a prenajímanie filmov a televíznych relácií vo svojom digitálnom obchode PlayStation Store. Firma v tom už nevidí zmysel.

Online videu teraz kraľuje najmä Netflix, ale aj Prime Video, Apple TV a pár ďalších subjektov. Používatelia konzol PlayStation využívajú pre sledovanie filmov a seriálov práve tieto služby. Firma hovorí, že v tomto smere zaznamenala „obrovský nárast“.

Nie je úplne známe, ako sa obchodu PlayStation Store darilo predávať a zapožičiavať filmy a seriály. Isté ale je, že od roku 2008 stratila táto možnosť na dôležitosti.

Sony Playstation store
Foto: Sony

Sony obsah nevymaže

Používatelia, ktorí si v obchode PlayStation nejaký ten film alebo reláciu zakúpili, o svoj obsah neprídu. Stále ho budú mať k dispozícii na konzolách PS4 a PS5, ako aj v mobilných zariadeniach.

Spoločnosť o zmenách informuje vo svojom blogu.

Nie je to prvýkrát, čo spoločnosť Sony odstránila z obchodu PlayStation Store menej populárny obsah. Minulý rok v októbri, krátko pred vydaním konzoly PlayStation 5, spoločnosť zastavila predaj starších hier a ich rozšírení pre zariadenia PS3, PSP a Vita.

Aktuálna cena PlayStation 5 na Slovensku

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať