Steve Jobs si v roku 1973 podal žiadosť o zamestnanie. Teraz sa vydražila za vyše 220 tisíc dolárov

Žiadosť vyplnil krátko po tom, ako prerušil štúdium na Reed College.

Všeobecne platí, že veci s časom strácajú hodnotu. Pochopiteľne, neplatí to v každom prípade. Exemplárnymi príkladmi sú umelecké diela, staré artefakty, budovy a podľa najnovších správ dokonca aj žiadosti o prácu.

Reč však nie je o obyčajnej žiadosti, akú si počas svojho života podáva “bežný smrteľník”. V tomto prípade hovoríme o žiadosti o zamestnanie, ktorú si v roku 1973 podal spoluzakladateľ a bývalý riaditeľ svetoznámej spoločnosti Apple, Steve Jobs. Práve tá sa v londýnskej aukcii vydražila za neuveriteľných 222 400 amerických dolárov, teda približne 189 tisíc eur, informuje server MacRumors. Aukcia tejto vzácnej listiny sa začala 24. februára a trvala celý jeden mesiac.

Steve Jobs prerušil štúdium, zamestnal sa v Atari

Žiadosť vyplnil krátko po tom, ako prerušil štúdium na Reed College, kam chodil približne pol roka. O rok na to sa mu podarilo pridať do Atari, kde pôsobil ako technik. Následne, ako všetci vieme, Steve Jobs a Steve Wozniak spojili sily a založili Apple. Stalo sa tak v roku 1976.

Steve Jobs vo svojej žiadosti vyzdvihol svoje zručnosti v oblasti elektroniky a dizajnu. Okrem toho však spomenul aj skúsenosti s počítačmi a kalkulačkami.

TIP REDAKCIE
Karta sa obrátila: Galaxy S22 môže byť v Európe výkonnejší ako v USA, bude mať grafiku od AMD!

Samotný dokument je veľmi cenný. Síce za tých nemálo rokov mierne zvetral, no stále ho možno označiť za slušne zachovalý. A aby ľudia nemali pochybnosti o jeho pravosti, sprevádzajú ho rôzne certifikáty a listiny, ktoré potvrdzujú jeho autenticitu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať