Problémy v raji: Apple sa pripravuje na obmedzenie výroby iPhonov

Apple je ďalšia zo spoločností, ktoré čelia globálnemu nedostatku čipov.

Ako ste už možno počuli alebo čítali, spoločnosti po celom svete momentálne bojujú s nedostatkom čipov. Tento problém ovplyvňuje rôzne odvetvia, hlavne však automobilový priemysel a technologické spoločnosti vyrábajúce komponenty. Problém sa nevyhne ani najväčším spoločnostiam, Apple nevynímajúc, predpovedajú experti.

Apple je spoločnosť, ktorá si síce dôležité komponenty ako napríklad čip poháňajúci celé zariadenie navrhuje sama, no výrobu prenecháva iným spoločnostiam. To isté platí aj pri OLED displejoch, ktoré majú byť kameňom úrazu chystaného obmedzenia výroby iPhonov. Samsung, dodávateľ spomínaných displejov, totiž taktiež bojuje s nedostatkom čipov.

Na vine pritom nie je len COVID, ale aj nepriaznivé počasie v americkom Texase, kde má Samsung fabriku. Práve táto jedna továreň má byť zodpovedná až za 5 % celkového objemu čipov dodávaných po celom svete. Využívajú sa takmer všade, od OLED displejov pre smartfóny, až po displeje, ktoré sú montované do automobilov.

Posunie Apple predstavenie iPhone 13?
Foto: Mac World

Spraví Apple to, čo Samsung?

Momentálne nie je jasné, ktoré modely čipová kríza zasiahne najviac a ani to, či nedostatok čipov môže ovplyvniť chystané smartfóny ako napríklad iPhone 13. Už teraz vieme, že Samsung problém zasiahol prudko. Firma musela odložiť predstavenie nástupcov radu Galaxy Note20 na budúci rok.

Na vyvodenie záverov je stále ešte priskoro. Predpokladáme, že viac informácií bude k dispozícii v priebehu leta. Apple nové smartfóny predstavuje v septembri, resp. októbri.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro (256 GB)

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať