Samsung oznámil Galaxy Awesome Unpacked: Predstavenie nových smartfónov sa koná 17. marca

Galaxy A52 a Galaxy A72

Samsung oficiálne oznámil dátum svojho nadchádzajúceho podujatia, menovite Galaxy Awesome Unpacked. Koná sa už 17. marca a počas neho sa dočkáme predstavenia nových smartfónov z radu Galaxy A, píše SamMobile.

Juhokórejský výrobca má na agende predstavenie dvoch nových modelov, a to Galaxy A52 a Galaxy A72. Podujatie bude z dôvodu pandémie prebiehať online formou, sledovať ho bude možné na YouTube alebo prostredníctvom Samsung Newsroom. Začína sa o 16:00 nášho času.

Obidva spomenuté smartfóny majú doraziť v dvoch základných variantoch, a to s LTE alebo 5G konektivitou. Oproti predošlej generácii ponúknu hneď niekoľko základných vylepšení, predovšetkým v oblasti displeja.

Samsung Galaxy A52 a Galaxy A72: Očakávané špecifikácie

Galaxy A52 aj Galaxy A72 ponúknu modernizované Super AMOLED Infinity-O displeje s obnovovacou frekvenciou 90 Hz (LTE varianty) alebo 120 Hz (5G varianty). Vo všetkých prípadoch môžeme rátať s FHD+ rozlíšením a ochrannou vrstvou Gorilla Glass 5.

LTE varianty smartfónov poženie Snapdragon 720G od spoločnosti Qualcomm. V prípade 5G verzií sa môžeme tešiť na Snapdragon 750G. Čo sa týka ostatných komponentov interiéru, k dispozícii bude 6/8 GB RAM, 128/256 GB úložiska a microSD slot.

V rámci optiky sa máme nachystať na 32 Mpx selfie snímač, ktorý bude osadený do oboch smartfónov. Vzadu sa budú týčiť štyri snímače, a to s rozlíšeniami 64 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx a 5 Mpx. Hlavný snímač obrazu v podobe 64 Mpx objektívu má podporovať aj OIS, čiže optickú stabilizáciu obrazu.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Obidva smartfóny ponúknu certifikáciu IP67, resp. odolnosť voči vode i prachu. Galaxy A72 navyše ponúkne aj stereo reproduktory.

Rozdiel nájdeme napríklad aj v oblasti batérie. Galaxy A52 získa 4 500 mAh batériu, Galaxy A72 zase 5 000 mAh batériu. Obidva kúsky budú podporovať rýchle 25 W nabíjanie.

Potešia sa dokonca aj verní majitelia drôtových slúchadiel – smartfóny majú disponovať 3,5 mm výstupom.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať