Slováci uspeli: Bratislavské štúdio Capturing Reality sa stalo súčasťou Epic Games

Capturing Reality vytvára fotorealistické modely predmetov, budov a ďalšie.

Epic Games patrí medzi jedno z najväčších vývojárskych štúdií na svete. Pod svojimi krídlami združuje veľké mená, ku ktorým sa pridá aj bratislavské štúdio Capturing Reality. Epic Games sa totiž stal majiteľom spoločnosti Capturing Reality, zaoberajúcej sa fotogrametriou.

Slovenskí vývojári sú tvorcami softvéru RealityCapture, pomocou ktorého je možné vytvoriť fotorealistické modely predmetov, budov, objektov a mnohého ďalšieho. Spraviť to pritom dokážu rýchlejšie než konkurenčné riešenia. Postačia im na to obrázky, fotografie, či laserové skeny.

Štúdio ostáva aj naďalej samostatné a bude sa venovať rovnakej technológii. Zmenila sa ale koncová cena za poskytnutie technológie, ktorá klesla z 18 000 dolárov na 3 750 dolárov.

Capturing Reality súčasťou Unreal Engine

V budúcnosti by sa technológia vyvinutá Slovákmi mala dostať priamo do Unreal Enginu, kde by mohla vývojárom pomôcť vytvárať fotorealistické modely veľmi rýchlo a efektívne.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

Epic Games v roku 2019 získali ešte jedno štúdio – Quixel, ktoré sa taktiež venuje fotogrametrii. Konkrétne však vytvára megaskeny prostredia, ktoré sú potom dostupné vývojárom herných titulov.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať