android 12

Apple stráca vedenie, trhu so smartfónmi opäť dominuje Samsung

Vďaka Galaxy S21.

Samsung je späť na tróne. Na trhu sa smartfónmi sa v prvom štvrťroku 2021 umiestnil na prvej priečke. Vedúcu pozíciu síce zaujal aj v minulom roku, no na konci ho prekonal Apple vďaka jeho novému radu iPhone 12.

Apple si však dominantnú pozíciu nedokázal udržať veľmi dlho. V prvom kvartáli najviac opäť zažiaril Samsung, a to predovšetkým vďaka jeho zariadeniam zo série Galaxy S21. V USA tieto smartfónmi zaznamenali až 3-násobne vyššie predaje než akými sa pýšil minuloročný rad Galaxy S20.

Poďme sa pozrieť na konkrétne čísla. Juhokórejský výrobca len vo februári expedoval až 24 miliónov smartfónov, čím si pripisuje 23,1-percentný podiel na trhu, tvrdí analytická spoločnosť Strategy Analytics. Pre porovnanie, Apple predal 23 miliónov zariadení, čo vedie k získaniu 22,2-percentného podielu na trhu. Rozdiel medzi firmami rozhodne nie je veľký, no je tam.

Samsung Galaxy S21+ a S21 Ultra
Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra

Samsung síce prekonal Apple, no rozdiel je menší než predtým

Treba poznamenať, že aj keď Samsung predal viac zariadení, v jednej oblasti si pohoršil. Touto oblasťou je práve percentuálny rozdiel medzi ním a Apple. Od amerického giganta si v prvých kvartáloch vždy držal najmenej 5-percentný rozdiel, informuje server SamMobile. Teraz tento rozdiel činí menej ako 1 %.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Určité zmeny sa však dali očakávať, nakoľko rad Galaxy S21 nám nebol predstavený v rovnakom období ako minulé roky. Tento rok sme sa nových vlajkových lodí dočkali už v januári.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu Samsung Galaxy S21+

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať