Smartfóny Galaxy S21 bodujú: Predaje sú oproti predošlej generácii trojnásobné!

Nižšia cena a správne načasovanie robia svoje.

Rad smartfónov Samsung Galaxy S21 v prvom mesiaci na trhu rozhodne zabodoval, a to hneď na niekoľkých trhoch po celom svete. Veľmi intenzívny dopyt po nových zariadeniach bol však zaznamenaný predovšetkým na území Spojených štátov amerických, kde mali predaje Galaxy S21 prekonať predaje minuloročných modelov Galaxy S20 hneď trojnásobne, informuje server Android Authority odvolávajúci sa na údaje analytickej spoločnosti Strategy Analytics.

Niektorí by si mysleli, že najväčší úspech zožali lacnejšie modely v podobe S21 a S21+. Prekvapivo, nie je tomu tak. Až 40 % všetkých predajov si pripisuje najväčší, najvýkonnejší, najšpičkovejší a tým pádom aj najdrahší model – Galaxy S21 Ultra. Výbavu všetkých troch smartfónov sme podrobne opísali v našich recenziách, ktoré nájdete tu a tu.

galaxy s21
Samsung Galaxy S21

Modely Galaxy S21 sú hitom, čomu vďačia za svoj úspech?

Hlavným faktorom, ktorý pomohol stimulovať tak ohromný dopyt po novej sérii, je nepochybne maloobchodná cena. Tú sa totiž Samsung rozhodol pri nových modeloch výrazne znížiť, a to nielen na americkom trhu.

Ďalším výrazným aspektom je načasovanie. Rad Galaxy S20 prišiel tesne pred vypuknutím pandémie COVID-19, kvôli ktorému sme sa stali svedkami mnohých obmedzení, poklesu výkonnosti ekonomiky, obrovskej straty zamestnaní a, samozrejme, aj tzv. lockdownov.

galaxy s21 ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Pandémia síce stále zúri aj teraz, o rok neskôr, no obmedzenia, minimálne na pôde Spojených štátov amerických, poľavujú a ľudia majú optimistické očakávania. Síce ide skôr o domnienku, no práve toto mohlo mať aspoň sčasti na svedomí rast v rámci dopytu po nových smartfónoch.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Samsung tak rozhodne má byť na čo hrdý. Nový rad ponúka pre každého niečo. Ak hľadáte špičkovú vlajkovú loď, rozhodne stojí za to aspoň zvážiť nový S21 Ultra. Naopak, ak sa obzeráte po niečom menšom, no stále výkonnom, štandardný S21 môže byť pre vás tou správnou voľbou. A ak je pre vás štandardný model málo, no najvyšší zase príliš veľa, stále máte možnosť zvoliť si prostredného súrodenca v podobe S21+.

Samsung Galaxy S21+ je aktuálne dostupný u týchto predajcov:

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať