Samsung je spokojný: Zamestnancom pridáva na výplatách najviac za posledných 10 rokov

Juhokórejský technologický obor Samsung Electronics je aktuálne veľmi spokojný. Darí sa mu v predajoch smartfónov, televízorov aj nositeľnej elektroniky. To, že sa darí firme majú pocítiť aj jej zamestnanci. Vyplýva to zo správy o ekonomických výsledkoch za rok 2020.

V dokumente sa uvádza, že Samsung plánuje plošné zvýšenie odmien zamestnancov vo všetkých divíziách spoločnosti. Nejde pritom len o „pár drobných“. Zamestnanci si majú polepšiť o 7,5 % a ďalších 3 – 4,5 % majú tvoriť ďalšie bonusy.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 5G

Plošné zvyšovanie platov spoločnosť nerobí často. Toto posledné je najvýraznejšie za posledných 10 rokov. Pre zamestnancov, ktorí aj napriek prebiehajúcej pandémii neustále pripravujú nové zariadenia a plánujú rôzne aktivity je to tak určite príjemná a vítaná odmena.

samsung Galaxy S21
Spoločnosti sa darí, firma je spokojná.

Samsung ako najlepší zamestnávateľ

Firme sa počas koronakrízy darilo, postupne zvyšovala zisk v takmer všetkých oblastiach podnikania. Výrobca na rovinu povedal, že vyššie mzdy sú znakom toho, čo ešte len príde, ako aj snahy udržať si kvalitných ľudí. Juhokórejský gigant totiž zamestnancov za rovnakú prácu platí o 20 % až 40 % lepšie než jeho konkurenti.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi

Spoločnosť sa možno aj preto objavila na popredných priečkach hodnotenia spokojnosti zamestnancov. Minulý rok dokonca v štúdii Forbes takéto ocenenie vyhrala.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať