Kde je Perseverance? Sledujte polohu vesmírneho rovera v reálnom čase

Povrch Marsu si užíva už takmer mesiac.

Úspešný projekt vesmírnej agentúry NASA, rover Perseverance, brázdi po povrchu červenej planéty už od 18. februára. Krátko na to, ako sa mu podarilo pristáť, nás potešil niekoľkými doslova dych vyrážajúcimi zábermi, medzi ktorými sa nachádzala aj nádherná 360-stupňová panoráma.

Pristátie roveru Perseverance s nadšením sledovali ľudia po celom svete. Vedeli ste však, že polohu rovera môžete sledovať aj teraz, v reálnom čase? Živý prenos, ktorý streamuje profil CosmoSapiens, okrem toho ponúka aj informácie o počte dní, ktoré ostávajú do konca misie, či krátke zábery z povrchu vzdialenej planéty.

Toto však nie je jediný spôsob, ako možno sledovať polohu rovera. Informácie o aktuálnej lokácii, v ktorej sa momentálne nachádza, možno nájsť aj na stránke NASA, konkrétne tu.

Perseverance čaká kopa práce

Samozrejme, jeho úlohou nie je len ponúkať nám možnosť obdivovať rozľahlé pustiny Marsu, ale prioritne zbierať vzorky, ktoré budú následne presunuté na Zem a podrobené detailnejšej analýze za účelom zistenia prítomnosti života.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať