diablo II

Do Diablo II: Resurrected si budete môcť preniesť progres z pôvodnej hry

Fantastické.

Producent a distribútor hier Blizzard sa nechal počuť, že očakávaný remaster hry Diablo II bude verný originálu. Spoločnosť očividne nepreháňala. Do hry sa totižto bude dať dokonca importovať save z pôvodnej hry.

To bude v praxi znamenať, že v podstate môžete pokračovať v hraní tam, kde ste pred 20 rokmi skončili. Aspoň tak si to predstavuje portál IGN, ktorý o zaujímavosti informuje. Matthew Cederquist z Blizzardu uviedol, že pôjde „o najlepšiu vlastnosť (hry) vôbec.“

Originál DIablo II bol vydaný v júni roku 2000, poslednú aktualizovanú verziu vývojári pripravili v roku 2008.

Pre fanúšikov pôvodnej hry to je určite vynikajúca správa. Mnohí trávili dlhé a dlhé hodinky porážaním bossov a hľadaním unikátnych predmetov, ktoré mohli následne zobchodovať.

Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected predstavil Blizzard na podujatí BlizzCon 2021, ktoré sa odohralo minulý mesiac vo februári. Hra bude obsahovať všetky rozšírenia (aj Lord of Destruction) a prvky známe z pôvodného titulu. Identická má byť aj hrateľnosť.

Vývojári si okrem vizuálnej inovácie pripravili aj pár ďalších zlepšení. Napríklad predmety všetkých postáv sa budú dať ukladať na rovnakom mieste. Na výber tiež bude možnosť automatického zbierania predmetov. Tradiční hráči ale istotne zvolia manuálny režim.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Zomrel herec James Michael Tyler († 59). V seriáli Priatelia hral Gunthera
diablo II
Foto: Blizzard

PC hráči budú potrebovať aspoň procesor Intel Core i3-3250 alebo AMD FX-4350, 8 GB RAM-ku, grafiku NVIDIA GeForce GTX 660 alebo AMD Radeon HD 7850 a 30 GB voľného miesta na disku. Vystačiť si však musia s kvalitou zobrazenia na úrovni 720p.

Vizuál v 1080p kvalite v rámci odporúčaných požiadaviek si vyžiada Windows 10, Intel Core i5-9600K alebo AMD Ryzen 5 2600, grafiku NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo AMD Radeon RX 5500 XT a rovnako 30 GB voľný priestor na disku. Operačná pamäť by mala mať kapacitu 16 GB.

Poriadny hardvér znesie aj 4K rozlíšenie, 144 Hz obnovovaciu frekvenciu a 7.1-kanálový zvuk.

Pred oficiálnym vydaním plánuje Blizzard uskutočniť predbežný alfa test zameraný na hru pre jedného aj viacerých hráčov. Hra je v predpredaji dostupná za 39,99 eur. Presný dátum vydania však nie je známy. Titul ale bude dostupný niekedy v tomto roku.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať