nokia

Smartfóny Nokia zrejme čaká zmena v označeniach

Nokia G10.

Smartfóny značky Nokia, za ktorými stojí konzorcium HMD Global, vstúpili na trh v roku 2017 s pomerne jednoduchými označeniami. Výrobca jednotlivé zariadenia odlišuje zväčšia číslami.

Kúpiť sme si tak mohli napríklad model Nokia 5, ktorý neskôr nahradila nová generácia Nokia 5.1, Nokia 5.2 a tak podobne. Sem tam sa pri pomenovaní objavilo slovo „Plus“ či odkaz na úspešný model z minulosti (Nokia 8 Sirocco).

NokiaPowerUser na základe informácií z dôveryhodného zdroja predpokladá, že HMD Global prejde v tomto roku na novú schému označení svojich mobilných produktov. Podobne ako Samsung alebo Motorola, aj smartfóny Nokia by mali byť pomenované kombináciou písmen a čísel.

Prvým takýmto zariadením má byť Nokia G10, ktorá bude pochádzať z kategórie dostupnej strednej triedy. Ak je vám označenie povedomé, nemýlite sa. Motorola nedávno predstavila smartfón s totožným pomenovaním – Motorola G10 sa už predáva aj u nás za približne 150 eur.

Nokia
Schéma označení mobilných telefónov Nokia v rokoch 2009 až 2011

Nové generácie smartfónov Nokia by následne nemali byť označované ako Nokia G11, Nokia G12 a tak ďalej. Skôr sa výrobca inšpiruje názvoslovím, ktoré značka používala v rokoch 2009 až 2011.

TIP REDAKCIE
OnePlus 9RT oficiálne: Ponúka Snapdragon 888 a 50 Mpx fotoaparát

V budúcnosti by sme tak mohli na trhu vidieť Nokiu G10-01, Nokiu G10-02 a ďalšie verzie, napríklad H10, F30 a podobne. Či sa výrobcovi takýmto spôsobom podarí sprehľadniť portfólio svojich zariadení ukáže až čas. V každom prípade by podľa nových označení malo byť jednoduchšie určiť, kedy bol konkrétny model uvedený na trh.

Uvidíme, či Nokia zmeny časom potvrdí.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať