OnePlus 9 už nie je tajomstvo: Poznáme dizajn i časť špecifikácií

OnePlus v marci budúceho 2021 predstaví najnovšiu sériu vlajkových lodí – OnePlus 9. Očakáva sa odhalenie hneď troch nových modelov.

OnePlus v marci budúceho 2021 predstaví najnovšiu sériu vlajkových lodí – OnePlus 9. Očakáva sa odhalenie hneď troch nových modelov, a to OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a OnePlus 9 Lite.

O nadchádzajúcom rade už čo-to vieme, no stále nám dosť poznatkov chýba. Dnes sme však opäť o niečo múdrejší. Ako píše Gizchina, na povrch vyplávali informácie o dizajne a niektorých špecifikáciách jedného z pripravovaných modelov. Reč je o štandardom OnePlus 9.

Reverzné i bezdrôtové nabíjanie

OnePlus 9 má disponovať podporou pre reverzné aj bezdrôtové nabíjanie. Týmito technológiami aktuálne disponuje len jediný telefón od OnePlus – OnePlus 8 Pro.

Čo sa týka rýchlosti nabíjania, vlajková loď bude podporovať 65 W nabíjanie, ktoré výrobca predstavil spolu s modelom OnePlus 8T. V tomto smere sa teda vylepšenia nedočkáme.

Inak tomu je však pri samotnej veľkosti batérie. OnePlus 9 totiž bude vybavený batériou s kapacitou 4 500 mAh. Pre porovnanie, OnePlus 8 disponuje 4 300 mAh batériou.

OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro má poháňať nový čipset od Qualcommu, Snapdragon 888. Odľahčená verzia, OnePlus 9 Lite, vraj dostane teraz už neaktuálny (no stále výkonný) Snapdragon 865.

Zahnutý displej s kruhovým výrezom

Čo sa týka dizajnu, z prednej strany bude zariadenie pokrývať po stranách zahnutý displej s kruhovým výrezom pre selfie fotoaparát v ľavom hornom rohu.

Zdroj: Gizchina

Na opačnej strane nájdeme pomerne objemný foto modul, ktorý, podľa všetkého, bude domovom pre tri objektívy. Konkrétne má byť reč o 50 Mpx hlavnom snímači obrazu, 20 Mpx širokouhlom fotoaparáte a 12 Mpx teleobjektíve.

OnePlus 9 Pro na tom má byť veľmi podobne. Jeho koncept sa nám ukázal dokonca aj na videu od Concept Creator.

Predstavenie série OnePlus 9 sa má konať už v marci, čiže o približne 3 mesiace. Očakávame, že ďalšie a najmä podrobnejšie informácie sa k nám dopracujú už čoskoro.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať